כולנו מכירים כבר את הפורמט של "חתונה ממבט ראשון" ומכורים אליו: צוות מומחים מחבר בין משדך זוגות שצמאים לאהבה, הם נפגשים לראשונה מתחת לחופה ויוצאים למסע משותף, במהלכו אנחנו צופים במערכות היחסים שלהם ממריאות או מתרסקות. 

במקרה של ליאם קופר (29), משתתף הגרסה האוסטרלית של התוכנית, עושה רושם שמערכת היחסים עם זוגתו הטרייה ג'ורג'יה פיירות'ר נמצאת במסלול המהיר לכישלון, זאת אחרי שהוצא מהארון כביסקסואל במהלך אירוע החתונה. 

התקרית שודרה לפני מספר ימים, אז נפגשו ליאם וג'ורג'יה מתחת לחופה ובילו באירוע הכי שמח בחייהם. במהלך הערב, ניגש הזוג הצעיר לשוחח עם שאר המשתתפים בתוכנית שהגיעו לחתונה, אז חברת קאסט אחרת, רבקה זימאק, דחפה את האף קצת יותר מדי ושאלה את בני הזוג שאלות אישיות. 

רבקה שאלה את הזוג מה הדבר עליהם לא יתפשרו במערכת היחסים וג'רג'יה ענתה כי לא תהיה מוכנה לנהל מערכת יחסים עם אדם "שיפוטי או צר מוח". לעומתה, ליאם ענה שאין לו נושאים שלא יהיה מוכן להתפשר עליהם וכי יהיה מוכן לתת סיכוי לכל אחד. 

רבקה הופתעה מהתשובה והשיבה "ומה אם הם לא בדיוק בקטע שלך, גם על זה לא תהיה מוכן להתפשר?". ליאם ענה שגם זה בסדר מבחינתו, מה שגרם לזוגתו הטרייה לחשוד ולשאול אותו מיד מול כל הנוכחים "אתה ביסקסואל?". 

ואז הסיטואציה החלה להיות מאוד מביכה. ליאם התמהמה מעט, אבל ענה בסופו של דבר שהוא אכן ביסקסואל. לאחר מכן, ג'ורג'יה המופתעת אמרה לצוות ההפקה כי היא "לא מאמינה שזה קרה לי מול כולם". בהמשך הפרק, הזוג המובך התיישב לשיחה אינטימית בה שאל ליאם את כלתו איך היא מרגישה בנוגע למה שקרה. "אני מאמינה שכל מה שעשית קודם הוביל אותך להיות כאן, להיות האדם שאתה", אמרה לו ג'ורג'יה. "אז כל עוד אתה בוחר להיות איתי זה לא מפריע לי".

ליאם קופר  (צילום: מתוך "Married At First Sight", Nine Network)
ליאם קופר | צילום: מתוך "Married At First Sight", Nine Network

מיד לאחר שידור הפרק צופים רבים החלו להביע ברשתות החברתיות כעס על שידור הסצנה המביכה. "אתם צוחקים? אנחנו ב-2021", צייצה אחת הגולשות. "אני יודעת שהאנשים האלה נרשמו לתוכנית, אבל לשים מישהו במצב הזה, שבו צוחקים על הנטייה המינית שלו זה פשוט לא בסדר". 

זאת לא הפעם הראשונה שהתוכנית נמצאת תחת אש כשברקע היחס שלה לקהילה הגאה. ב-2019 האשים ויל קרום, אחד המשתתפים, כי המפיקים שאלו אותו שאלות "פולשניות ואישיות", שכללו גם חקירה צולבת לגבי הנטייה המינית שלו. ב-2016, כוכב התוכנית קרייג רואץ' אמר כי צוות ההפקה "אנס אותו רגשית" ותיאר את החוויה כ"עינוי" שהשאיר אותו עם פוסט טראומה.