אוונדרו שווירקובסקי הברזילאי מעיד היום כי הברירה הייתה פשוטה - לזייף את מותו, או למות מידי רדיפות הומופוביות בעיר הולדתו. את "השטות" שעשה, שווירקובסקי נאלץ לעשות בנסיבות שמגלמות משהו מהמצב הבעייתי בברזיל. ב-25 בינואר השנה קרס סכר שהיווה חלק ממכרה עופרת במדינת מינאס ז’ראיס בברזיל. השיטפון שמוטט את הסחר הוכר כאסון הומניטרי וסביבתי עצום בברזיל, והיה בכל מהדורת חדשות במשך הימים והשבועות העוקבים, כשמניין הנפגעים והמתים עולה ויורד תדיר, איפשהו בין 200-300 איש, ורבים מהם נעלמו ולא השאירו אחריהם שריד.

שמו של הצעיר הברזילאי הופיע ברשימת הנפגעים, ומשפחתו אף התראיינה בכמה הזדמנויות לתקשורת המקומית. "הדבר היחידי שאנחנו מקווים לו זה סימן, כדי שנוכל להביא את האחיין שלי למנוחות, בנו היחידי של אחי", הודיעה הדודה איווניר לחדשות המקומיות בחודש מרץ, זמן קצר לפני שקיבלה סימן מסוג אחר לגמרי.

זייף את מותו (צילום: טוויטר)
אוונדרו (משמאל) ובן זוגו אדמילסון | צילום: טוויטר

ביום האסון הגיע שווירקובסקי למכרות העופרת בחיפוש אחר עבודה. הוא החליט שהעבודה לא בשבילו ונסע חזרה לעיר סאלבדור, שם גר עם בן זוגו אדמילסון. שעה לאחר שיצא מהמקום, קרס הסכר והמדינה נכנסה לכאוס מוחלט. הוא לא תכנן לביים את מותו, אבל מאחר שהנסיבות התאימו, החליט לאלתר. בשעה שהגיע לסאלבדור, שמע על האסון, ואף הספיק ללמוד ששמו ברשימת הנפגעים. הוא המשיך לטייל והחליט שיעלם, החלטה שקרוב לשלושה חודשים אחר כך, יאמר שעודנו מתחרט עליה.

הקשר עם משפחתו של אוונדרו נותק לחלוטין לפני 6 שנים, כשנמלט מעיר הולדתו קורופה, בעקבות איומים על חייו והתנכרות מצד המשפחה והחברים. "זה או להעמיד פנים שמתתי, או ללכת לשם ולמות באמת", מתאר שווירקובסקי.

>> חדש: ח"כים הומואים, עם דגש על הומואים

>> החיים עצמם: 10 זוגות של כוכבי פורנו גאים

>> 10 חופי הנודיסטים הגאים הכי שווים באירופה

>> שוקל לפתוח את הזוגיות? כדאי שתקרא את זה קודם

"אבא שלי ושאר המשפחה מרגישים רק שנאה וגועל כלפיי", הוא מסביר, "כשנודע לי על הטרגדיה, חשבתי שיש לי אפשרות לשחרר ממני את המשפחה". אולם התכנית לא עלתה יפה. כל אותו זמן התחבא אוונדרו אפילו מבן זוגו אדמילסון, לו נמנע מלספר מכיוון שלא רצה לערב אותו בתרמית. כעת כששמו שוב פעם עלה בחדשות, הוא מקווה שמשפחתו וקרוביו, שטרם יצרו איתו קשר מאז הגילוי, ימצאו מקום לקבל אותו כפי שהוא.