תומאס דאונס, בן 33 מבריטניה, עלול להישלח ל-14 חודשי מאסר, לאחר שהודה כי הטיל אימה על בן הזוג שלו לשעבר ושלח לו יותר מ-300 הודעות מאיימות, דרך אפליקציית ההכרויות והדייטינג לגייז "גריינדר". 

הסאגה החלה ב-2012, אז דאונס פגש את ג'פרי אימס, כך על פי הדיווחים. השניים ניהלו מערכת יחסים רומנטית שהגיעה לקיצה אחרי ארבע שנים. ב-2017 החליט דאונס ליזום שיחה עם האקס בתקווה לקאמבק זוגי, אבל קצת אחרי שהשניים הגיעו להחלטה שעדיף להישאר ידידים, ההודעות של דאונס החלו לקבל נימה מטרידה במיוחד. 

לאורך שלושה שבועות, קיבל אימס כ-300 הודעות טקסט מטרידות בגריינדר, כשרובן מכילות קללות ואיומים קשים. באחת ההודעות איים דאונס לרצוח ילדה בת 11, ובאחרת כתב "כרגע הצבתי פרס של 1,000 פאונד על הראש שלך. ביי ביי". בנוסף, ביממה אחת בלבד, קיבל אימס 111 שיחות טלפון ממספר חסוי. 

אפליקציות דייטינג (צילום: Alexandra Popova, Shutterstock)
אפליקציות דייטינג | צילום: Alexandra Popova, Shutterstock

המשטרה עצרה את דאונס ביולי 2017, אבל הדבר לא מנע ממנו להמשיך לשלוח הודעות מאיימות לאקס עד סוף אותה שנה. בבית המשפט טענו עורכי הדין של דאונס כי התנהגותו נבעה כתוצאה של לחץ נפשי ורגשי מהפרידה, כשברקע מצבה הבריאותי הקשה של אמו ופטירתם של אביו, סבו וסבתו. "תומאס נרתע למראה ההודעות ששלח", אמר רוברט סלין, עורך הדין של דאונס, לבית המשפט. "הוא מתבייש לחלוטין במעשיו וזוכה לתמיכתו של בן זוגו החדש, איתו הוא מתגורר כעת".

החרטה שהביע על מעשיו, התקופה הקשה בה היה והחיים החדשים שהציג בבית המשפט אולי הובילו את השופטים לחוס על דאונס. הוא הורשע, קיבל צו הרחקה מאימס ל-10 השנים הקרובות ונידון למאסר על תנאי למשך שנה וחצי. בזמן זה יישלח ל-30 ימי שיקום ו-100 שעות של עבודות שירות, ואם יעבור על החוק בזמן זה, יישלח ל-14 חודשי מאסר.