כוכב סרטי "ספיידרמן" אנדרו גארפילד בן ה-34, מככב בימים אלו על במות ברודוויי בגרסה מחודשת לקלאסיקה המודרנית "מלאכים באמריקה", המציגה את השפעת מחלת האיידס על החברה האמריקאית בשנות השמונים. בהזדמנויות קודמות הפגין גארפילד חיבה רעיונית להומוסקסואליות, ואף אמר שישקול להתנסות במערכת יחסים הומוסקסואלית, ובלבד שלא תהיה גופנית. אולם כעת נדמה שחל שינוי בעמדתו, והוא פתוח ליותר מזה.

"עד היום נמשכתי מינית לנשים בלבד", מכריז גארפילד בראיון חדש. "הכלל שלי לחיים הוא תמיד לנסות ולהתמסר למסתורין של לא להיות בשליטה", הוא ממשיך ומסביר, "אני חושב שרובנו מנסים באופן עקרוני לשלוט בחוויות שלנו פה, ולנהל אותן, ולהציב גבולות סביב מה ומי שאנחנו".

"אני רוצה להכיר כמה שיותר מהגן הזה לפני שאחלוף ממנו, אני פתוח לכל דחף שעשוי להגיח בכל זמן", הוא מוסיף ורומז על דברים שעשויים להגיח, רק כדי להמשיך ולצאת שוב מהארון כהטרוסקסואל, "לו הייתי צריך להזדהות, הייתי מזדהה כהטרוסקסואל. וכמי שמזהה את עצמו ככה, ומדבר על התפקיד החשוב הזה [ב"מלאכים באמריקה”], מה שהכי מפחיד אותי זו המחשבה: האם מותר לי לעשות את זה?”.

אנדרו גארפילד מתנשק עם המנחה (צילום: מתוך יוטיוב)
גארפילד בודק את "הצד הגופני" עם סטפן קולברט | צילום: מתוך יוטיוב

אבל כל עוד הסיפורים הגאים האלה מוצגים בצורה משכנעת, מדוע שלא יהיה מותר לשחקנים סטרייטים לגלם תפקידים להט"בים? גארפילד הואשם בגיי-בייטינג כשפברק יציאה מהארון, אבל בקטע "לא גופני", ובגלל שהוא מעריץ את מרוץ הדראג של רופול.

>> מי מתוך 21 כוכבי הפורנו של גייז בכלל סטרייט?

>> "קרא לי בשמך" הוא הסרט הגאה החשוב של העשור

האם באמת ניסה גארפילד לגרוף את קולות ההומואים בדרך לא כנה? גארפילד התייחס לטענות האלה כשהסביר, "אני חושב שבחלקם, הדברים שניסיתי לומר היו על הכרה באחר, ופתיחות לדחפים שלי".

A post shared by Andrew Garfield (@andrew_garfield83) on