מקרה הפשע הנורא שהתרחש בניו זילנד ב-2016 עולה כעת שוב לכותרות, לאחר שאחת מהשודדים, לאורה ג'ין לנדון, הגישה בקשה לערער על גזר הדין. ביחד עם שני גברים אחרים, לנדון התעללה בגבר הומו שפרצה לביתו, והכריחה אותו לצפות בה ובאחד הפורצים האחרים מקיימים יחסי מין. לנדון נשפטה ל-4 וחצי שנות מאסר, וכעת היא מנסה לקצר את תקופת המאסר שלה. הקורבן, גבר בשנות השלושים המוקדמות לחייו, שזהותו נשמרה בידי בית המשפט, חשב שהוא עומד לפגוש גבר שהכיר באפליקציית ההיכרויות גריינדר. כשבא לפתוח את הדלת התפרצו לביתו שני גברים ואישה. אחד מהגברים החזיק אלה והשני אקדח.

"המתלונן עבר התעללות והשפלה על רקע הומופובי למשך זמן ארוך, תחת איומים לאלימות חמורה", נכתב במסמכי המשפט. עוד מצוין שהשודדים הכו אותו, ריתקו אותו למקומו באיומי אקדח ובמכות, תוך כדי שהם ממשיכים לגנות את היותו הומו, ומאשימים אותו באונס ילדים”.

בשלב מסוים, לאחר ששדדו את כל חפציו יקרי הערך, החליטו התוקפים לכפות עליו לצפות בלנדון מבצעת מין אוראלי באחד השודדים, ומיד לאחר מכן הכריחו את המתלונן לחזור על המעשה על אותו השודד ההומופוב עצמו. המתלונן סירב, וכתוצאה מכך התוקף השני ריתק את ידו לשולחן ואיים לגדוע את אצבעותיו בסכין.

מתוך שלושת התוקפים, רק לנדון נמצאה אשמה. על מכשיר הנייד שלה נמצאה אפליקציית גריינדר, וכן שיחות טקסט בנוגע למכירה אפשרית של הרכב הגנוב. בנוסף, נצפתה קונה דלק ומצרכים באמצעות כרטיס האשראי של המתלונן. בית המשפט סירב לקבל את בקשת הערער האחרונה שלה, בה היא טוענת ששני התוקפים האחרים הכריחו אותה לקחת חלק בשוד.

>> "אל תתנו לנו להיות הורים, תתנו ליגאל עמיר"

>> חוק הפונדקאות הוא רק הגפרור שהצית את השריפה

>> כך הפכנו אחת המדינות עם הכי הרבה משפחות גאות

"מאוחר מדי לבוא לבית המשפט כעת ולטעון שכפו עליך לפעול בצורה הזו, מאוחר בהחלט", אמר השופט, "יתר על זאת, יש מעט מאוד בכדי לאשש את טענתך".