בחודשים האחרונים מתרחשים ברוסיה מקרים רבים המעידים על מצבם העגום של חברי וחברות הקהילה הגאה, אך בעוד רובם מפחידים ומבהילים, כמו פשיטות משטרתיות על מועדונים גאים או תקיפות אלימות ואכזריות של להט"ב, מתרחשים גם מקרים מופרכים ומוזרים שרק מדגישים עד כמה מושרשת ועמוקה ההומופוביה במדינה. 

בעיר בלגורוד, הגובלת באוקראינה, למשל, סיפרו ל"אינסיידר" ההורים של תלמידת כיתה ג' איך המורה אלנה מוסקובצ'נקו כפתה על הבת שלהם לצבוע את בובת חד-הקרן שלה, זאת משום שכפות הידיים המקוריות של הבובה היו בצבעי הקשת. לדבריי ההורים, התלמידה הצעירה נאלצה לצבוע בטוש שחור את כפות הרגליים והקרן של הבובה, בגלל שהמורה טענה כי הבובה "קשורה ללהט"ב". 

על פי הדיווח, המורה מוסקובצ'נקו הייתה מחברת שותפה של מחקר שכותרתו הייתה "היווצרות פטריוטיות באמצעות חינוך רוחני ומוסרי של נוער". המחקר המדובר, כך על פי הדיווח, מתאר כיצד המוסד החינוכי בו לומדת התלמידה, בית ספר מספר 45, עובד על "בעיית החינוך הפטריוטי הרוחני והמוסרי של נוער" ב-15 השנים האחרונות. 

"הדור המודרני, לאחר שקיבל הזדמנויות בלתי מוגבלות לחופש אישי, ממהר להעשיר ולהפריט את המשאבים הזמינים ואת המדינה, תוך דרישה להגנה ותמיכה חברתית ומשפטית מתמדת מהמדינה", כך נכתב במחקר שניסחה המורה שבזמנה הפנוי משחיתה בובות חד-קרן. "כך נוצרת סתירה: פרט חברתי החי על פי העיקרון של 'כל אדם לעצמו', מסרב לשירות חסר אנוכיות למולדתו ומחייב אותה לספק ערבויות וביטחון סוציו-אקונומיים". 

כעת נדמה כי מחיקת קשת בענן והחלפתה בצבע שחור היא חלק מ"החינוך הפטריוטי" של צעירים ברוסיה, אך זה כנראה "לטובת הילדים", שכן בשבועות האחרונים מספר גברים ונשים שהציגו לראווה דגל גאווה או לבשו פריטים בצבעי הגאווה נעצרו, נקנסו ואף נשלחו למאסר מנהלי, זאת לאחר שבית המשפט העליון ברוסיה פסק בחודש נובמבר כי "תנועת הלהט"ב הבינלאומית" היא תנועה "קיצונית" ואסר את פעילותה במדינה.