קווירים עם נטיות אנגלופיליות ישמחו לשמוע שנמצא סוף טוב למשרת התככן תומאס בארו מסדרת הדרמה התקופתית, "אחוזת דאונטון". בטריילר לסרט, הבא בהמשך לסדרה המצליחה, מגיח לרגע זר מסתורי ונותן לתומאס נשיקה, מקרה המרמז שאולי אחת מעלילות הצד בסרט תהיה קשורה לחיי האהבה של תומאס. הדבר הראשון שחושף הטריילר הוא שהסרט עתיד לעקוב אחר יושבי אחוזת דאונטון בשנת 1927, כשהקידמה מתדפקת על דלתות האחוזה הכבדות.

המשפחה כולה מתכוננת בקדחתנות לבואם של המלך והמלכה, אבל זה כנראה לא מפריע למשרתים לעסוק בענייניהם. דמותו של תומאס המשרת ההומו קנתה לה מעריצים גאים רבים מקרב צופי התכנית עטורת הפרסים.

אזהרת ספוילר: בתחילת הסדרה רומן בין תומאס לבין הדוכס קראובורו הסתיים בסוף מר, וסימן עתיד לא מזהיר לאהבה קווירית בסדרה על אחת האומות היותר הומופוביות באותה תקופה. בעונה ששודרה כשלוש שנים לאחר מכן, ניסה תומאס "לרפא" את עצמו מהומוסקסואליות, והחל להזריק לעצמו חומרים מזיקים בניסיון "להפוך" את עצמו לסטרייט. משגם האפיק הזה נכשל, פנה תומאס והתגייס לצבא.

>> "לא 'עבר' לי, אני כבר בן 18 ואני עדיין הומו"

>> "החלטנו לרדת מהארץ וקנינו בית על אי יווני" 

>> 11 אמהות מפורסמות שתומכות בילדיהן הלהט"בים

רוב ג’יימס קולייר, המגלם את תומאס התבטא בעבר, ברמיזה אמנם, שגילום דמות המשרת ההומו דבקה בו, והוא מתקשה להשיג כיום תפקידים סטרייטים. "לדעתי הקהל בארה"ב יוכל להזדהות בקלות עם הג’נטלמן או הליידי האנגלים, אבל דמות הומו נוירוטי ואפל כמו תומאס קשה למקם בשוק האמריקאי", טוען קולייר, "זה יכול להוביל לטייפ-קסטינג".

והוא צודק, זה בהחלט הוביל אותו לגלם את אותו המשרת בסרט עתיר תקציב שנה לאחר מכן. הסרט "אחוזת דאונטון" צפוי לצאת לאקרנים בספטמבר השנה.