סרטו הקצר של עמרי לוקאס "לילה של אהבה", שיוקרן במסגרת התחרות של הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים החוגג 20 השנה (10-16.6), פוסע על הגבול המטושטש שבין אמנות לפורנוגרפיה. גיבור הסרט, יונתן, אותו מגלם לוקאס, הוא חייל הומו שבורח מהצבא בניסיון להחזיר את האקס שלו אליו. כשהניסיון נכשל, הוא מוצא עצמו ברחובות תל אביב ללא מקום לישון. לא הרבה אחרי הוא מגיע לדירתו של סעיד, שלא נמצא בה לבדו.

יונתן נכנס לדירה שבה נערכת מסיבת כמ-סקס פרועה. מהר מאוד יונתן מצטרף לחגיגה - גם הכימיקלית וגם הסקסואלית. כשהוא מבקש מסעיד לשים קונדום, הוא נתקל בסירוב לא צפוי שכולל מסע שכנוע נחרץ משאר המשתתפים, ולא, זה ממש לא נגמר שם אבל נחסוך מכם ספויילרים נוספים.

לילה של אהבה
יונתן וסעיד. סיפור אהבה אחר לגמרי | צילום: גיא סחף, יחסי ציבור

לוקאס בן ה-25, שנולד וגדל באשדוד, מסיים את לימודי הקולנוע שלו באוניברסיטת תל אביב. כשהיה בן 18 השתתף בסרט "שש פעמים", אך הפריצה הגדולה של לוקאס הגיעה בגיל 20, כשכיכב בעונה השנייה והשלישית של סדרת הנוער הפופולרית של ערוץ הילדים, "גאליס". התפקיד הבא שלו היה מאור, נער הומו שמנהל זוגיות עם תלמיד בכיתה של אמו, בסדרת הנעורים "להתבגר" ששודרה בערוץ 10.

>> 10 סלבס ישראלים גאים - 10 עשורים של גאווה

>> נטע ברזילי מדגמנת גאווה עם ביוטיפול קריצ'רז

>> היסטוריה: אלפים במצעד הגאווה הראשון בכפר סבא

בתחרות הבינלאומית ישתתפו 47 סרטים מ–38 בתי ספר ב–28 מדינות, שיתמודדו על פרס בשווי 28 אלף שקל. חוץ מ"לילה של אהבה" יתמודדו שישה סרטים ישראליים נוספים: "לולי" בבימוי יאיר פרידמן, "דיינו" בבימוי נעמי מרוז, "כבוד אחרון" בבימוי רעות דגבר עג'מי, "אוכרוז דיבוק" בבימוי אריאל פריאנטה, "מי שחלמה" בבימוי אודיה רוזנק ו"נדנדה" של שאדי חביב אללה.

לילה של אהבה
כל קשר למייקל לוקאס מקרי בהחלט | צילום: גיא סחף, יחסי ציבור