טרה, אישה טרנסית בת 37 מפלורידה, עשתה היסטוריה קטנה השבוע אחרי שהפכה לטרנסג'נדרית הראשונה שהופיעה בתוכנית הריאליטי "עירומים ומפוחדים", שעונתה ה-14 משודרת בימים אלה בארצות הברית. 

לטובת מי שלא מכיר את הפורמט האקסטרימי, התוכנית הפופולרית שולחת מדי שבוע שני אנשים זרים, גבר ואישה, לשרוד במשך 21 ימים בג'ונגל בלי מזון, מים, מחסה ובגדים. התנאים הקיצוניים מובילים את משתתפי התוכנית לא פעם להתמודד עם חוויות קשות מאוד, כמו משתתפת העבר מייגן, שנפלה קורבן למתקפת חרקים שפלשו במהלך הלילה לאיבר מינה ופרשה אחרי ארבעה ימים בלבד. 

"אנשים כמוני לא נבחרים לדברים כאלה", שיתפה בהתרגשות טרה, ציידת וחיילת לשעבר בחיל האוויר, שהצליחה בסופו של דבר לשרוד את כל התקופה הקשה. "אני טרנסית ולא אכפת לי מי יודע את זה. מה שמגדיר אותי הוא לא איך אני נראית או מתנהגת, אלא מה אני עושה בחיי והדברים שאני עושה בחיים שלי הם פאקינג מדהימים". 

טרה ושון, חקלאי "שמרן" מדרום אפריקה שהיה השותף שלה למשימה, נזרקו לבדם בפיה מאנזי בזמביה, כשהם מצוידים בסכין בלבד. כאילו שהחוויה הזו היא לא מספיק קשוחה לבדה, טרה התמודדה גם עם חשיפת גופה בפני אדם זר, זאת אחרי שהחלה את תהליך ההתאמה המגדרית לפני ארבע שנים, אך עוד לא עברה ניתוח תחתון. 

כפי שניתן לראות בקטע המתעד את הפגישה הראשונה בין טרה ושון, את השתיקה המביכה שברה טרה ושאלה את שון אם יש לו שאלות כלשהן. אחרי שלא הצליח לחשוב על אחת, היא ציינה את המובן מאליו וניסתה ליזום שיחה בנושא: "כמו שאתה רואה, אני לא כמו כל שאר הבנות שהופיעו בתוכנית הזאת. מאוד ייחודית. מה המחשבות שלך על זה?".  

"כן, את מאוד ייחודית", אמר שון לטרה. "זה קצת שוק עבורי, אבל כולנו ייחודיים ומיוחדים. אנחנו הולכים לעשות את זה ביחד. אל תדאגי, אני שומר עלייך". שון הרגיע את טרה והבטיח לה שהגיע לחוויה עם ראש פתוח, ולאחר מכן, המשיך וסיפר בפרטיות על התחושות שלו: "טרה מדהימה", אמר. "מישהו מיוחדת כזאת, שיש לה האומץ לצאת החוצה, היא כבר גיבורה בעיניי". 

למרבה הצער, שון נחבט בראשו וחטף זעזוע מוח שלושה ימים אחרי תחילת הצילומים והוא נאלץ לעזוב את התוכנית. טרה, לעומתו, צלחה את האתגר כולו, אם כי היא הודתה שזה לא הדבר הקשה ביותר שעשתה בחייה. "ההתאמה המגדרית הייתה הדבר הכי קשה שעשיתי, אבל זה היה שווה את זה", סיפרה. "אני לא מגדר, אני לא תווית. אני בסך הכל בת אנוש. זה מעצים. עכשיו אני בטוחה שאם אדבוק בהתמדה, לא יהיה שום דבר שיכול לעצור אותי". 

טרה היא אמנם האישה הטרנסג'נדרית הראשונה שמשתתפת בתוכנית, אבל לא האדם הטרנס* הראשון בה, אחרי שבשנת 2019 היה זה קווינס מאונטיין, גבר טרנסג'נדר, שכיכב בתוכנית לצד השותפה שלו לחוויה, תרזה אוונס.