מעט מאוד שיתופי פעולה של כוכבי פופ הצליחו למשוך כל כך הרבה תשומת לב כמו שוויטני יוסטון ומריה קארי משכו בשנות התשעים המאוחרת, אחרי שהקליטו את הלהיט הענק זוכה האוסקר, "When You Believe". הדואט, שהיה שיר הנושא של הסרט "נסיך מצרים", הפך לכל כך מצליח שהוא נחשב עד היום לאחד השירים הכי טובים בקריירה המאוחרת של יוסטון ובקריירה המוקדמת של קארי.

אבל הרבה לפני שיצא הדואט (וגם הרבה אחריו), רצו המון שמועות וריכולים על כך ששתי הדיוות היו מתחרות זו בזו באופן קבוע על תשומת הלב של המעריצים. אחד המקרים הכי זכורים הוא הרגע בו וויטני נשאלה מה היא חשבה על מריה לפני שעבדה איתה והיא ענתה "לא חשבתי". התגובה האימפולסיבית הזאת טשטשה לגמרי את המחמאה שהגיעה אחר כך ("היא זמרת טובה") והובילה הרבה מראיינים לשאול אותה שוב ושוב את השאלה הזאת, עד שבסוף היא חתמה את הנושא עם התשובה "אולי זה לא מה אני חושבת, אלא מה היא חושבת".

אבל למען האמת, "הסכסוך" בין הזמרות היה בעיקר פי דמיונם של עורכי צהובונים, שמעולם לא סיפקו הוכחות חותכות המעידות על כך שוויטני ומריה צ'ילבות. במבחן המציאות, שתיהן נצפו יחד פעמים רבות כחלק ממסע יחסי הציבור של דיסני לסרט "נסיך מצרים" ומריה אפילו הגדירה את העבודה המשותפת שלהן כ"חוויה טובה ודיוואית". 

ויטני יוסטון ומריה קארי, טקס MTV VMA's 1998 (צילום: VINCE BUCCI/AFP, GettyImages)
ויטני יוסטון ומריה קארי ב-MTV VMA's 1998 | צילום: VINCE BUCCI/AFP, GettyImages

עכשיו, 22 שנים אחרי אותו דואט מפורסם, מערכת היחסים בין שתי הזמרות שוב עולה לדיון, זאת בגלל מספר תמונות משותפות של שתיהן מטקס פרסי המוזיקה של MTV ב-1998, שצצו מחדש בטוויטר. בתמונות, שצילם וינס בוצ'י, רואים את הזמרות הולכות יד ביד ומברכות את צלמי הפפראצי, ואת וויטני מסדרת את רצועות השמלה של מריה בדרך שגרמה לכולם לתהות - האם יש מצב שבין שתי הזמרות היה רומן?

"אין שום הסבר הטרוסקסואלי לתמונות האלה", "דמיינו לעצמכם שהן היו זוג אז", "מהו הדבר שהוא לא לסבי, אבל מרגיש לסבי בטירוף", "אני מקבלת תחושה של אקטיבית ופסיבית", "הן פשוט נראות כמו זוג" וגם "האהבה מנצחת" הן רק חלק קטן מתגובות משעשעות רבות שמציפות את טוויטר ביממה האחרונה. 

בהוליווד זה היה סוד גלוי שוויטני נמשכה גם לנשים. היא אמנם הכחישה זאת שהייתה בחיים, אבל לאחר מותה גם בעלה לשעבר, בובי בראון, וגם חברתה הקרובה, רובין קרופורד, גילו כי היא הייתה ביסקסואלית. יותר מכך, קרופורד בעצמה חשפה כי וויטני והיא ניהלו רומן

"לא הכרנו אחת את השנייה והיא הייתה אחת הזמרות הכי הגדולות של כל הזמנים, ואז הקלטנו דואט משותף וזכינו באוסקר", אמרה מריה בשנה שעברה על ההיכרות האישית והמקצועית שלה עם וויטני. "היה לנו הכי טוב לעבוד ביחד. זו הייתה ידידות נשית. שתינו פתאום הבנו 'היא לא שונאת אותי'. למעשה היה לנו טוב ביחד וזה יותר כיף מאשר לעבוד לבד".