חשבנו שכבר שמענו הכל, אבל הנה משהו שהצליח להרים לנו את הגבות: תמיד חשבת על משחת השיניים שלך בתור הדבר הזה ששומר על השיניים שלך נקיות, יחסית? אז הנה שימוש נוסף ובלתי קונבנציונלי בעליל עבור המוצר היומיומי הזה.  

מתברר שנשים רבות החליטו לנטוש את בדיקות ההריון שמוצעות למכירה בבתי מרקחת ובפארמים, והחליטו ללכת על גרסה אלטרנטיבית לבדיקת הריון: משחת שיניים. מדובר בשיטה זולה, בלשון המעטה, שלא מצריכה יציאה מהבית בכלל, והיא זוכה לפופולאריות רבה לאחרונה, וזה ביזארי בדיוק כמו שזה נשמע.

איך זה עובד? די פשוט. הנשים שהחליטו לנסות את השיטה המשונה הזאת פשוט מערבבות בקערית כמות קטנה של השתן שלהן, יחד עם קצת ממשחת השיניים האהובה עליהן. המצדדות בשיטה טוענות שאם מישהי בהריון, משחת השיניים תשנה את הצבע שלה ולעתים אף תעלה קצף. אם האישה לא בהריון, המשחה תישאר אותו הדבר מבחינת צבע ומרקם.

כן, זה נשמע מופרך, אבל לאחרונה נרשמה עלייה חדה בחיפושים אחר הביטוי “tooth paste pregnancy test” בגוגל, מה שמראה שיש לנושא ביקוש. יש אפילו שלל סרטוני הדרכה ביוטיוב שמראים איך לבצע את הבדיקה. למרות שכמו שהבנתן, לא מדובר במדע טילים.

האם מדובר במשהו לגיטימי שיכול להחליף את הבדיקה הרשמית? בהאפינגטון פוסט אנגליה שאלו את סטיוארט גייל, הרוקח הראשי והבעלים של אחד מבתי המרקחת אונליין הגדולים בממלכה, והוא הכריז שלא מדובר במשהו שצריך לקחת אותו ברצינות מאחר שלא מדובר בדרך מדוייקת לחזות הריון. "יכול להיות שזה משהו חביב ופאן עבור מישהי שחושבת שאולי היא בהריון", הוא אמר לאתר, והמשיך להסביר: "הבועות במשחת השיניים נגרמות כתוצאה מהחומצה שבשתן, שעושה ריאקציה עם הקלציום קרבונט שיש במשחת השיניים. כמה שהשתן יותר חומצי, כך יש יותר בועות וקצף. זה שמישהי בהריון או לא בהריון – לא ממש משנה". גייל הוסיף שבדיקות ההריון שנמכרות בפארמים מדויקות ב-99 אחוז, אם משתמשים בהן נכון. "גם אם הבדיקה באמצעות משחת שיניים נראית חיובית, הייתי מציע בחום לכל מי שהיא אם לעתיד בפוטנציה לעשות את בדיקת ההריון הרשמית כדי לוודא שהיא אכן בהריון".  

עכשיו רק נשאלת השאלה: האם שילמנו כל השנים האלה הון עתק על בדיקות הריון לחינם כשכל מה שצריך זה איזה קולגייט?

>> 5 טעויות שנשים עושות בזמן בדיקת הריון ביתית