לוני ג'יין אנתוני עם התינוק (צילום: עמוד הפייסבוק של לוני ג'יין אנתוני, instagram)
ישן טוב, אוכל טוב ומבסוט בסך הכל. אנתוני עם התינוק | צילום: עמוד הפייסבוק של לוני ג'יין אנתוני, instagram
זהו, אפשר להירגע. לוני ג'יין אנתוני (25), היפהפייה האוסטרלית שכולנו זעמנו עליה כשחשפה את סודות הדיאטה ההזויה שלה במהלך ההיריון - ילדה בן בריא. אנתוני התפרסמה בכלי התקשורת ברחבי העולם לפני מספר חודשים, לאחר שסיפרה בבלוג שלה על הרגלי התזונה המשונים שאימצה במהלך הריונה הראשון. היא הקפידה לאכול כמעט אך ורק פירות, בדגש על המון בננות – אותן צרכה בכל צורה אפשרית. עכשיו, פחות מחודש לאחר שילדה את בנה, היא כותבת פוסט חדש ומצהירה בגאווה: "הנה ההוכחה שלא צריך להפוך ללווייתן בזמן ההיריון".

מומחה: "זו דיאטה לא הולמת"

אנתוני גילתה לעולם את דיאטת הבננות מעוררת המחלוקת שלה כשהייתה בחודש החמישי, ועוררה עליה ביקורת נוקבת מטעם רופאים, מומחים וכלל הציבור, שהביע דאגה כנה לבריאות העובר שלה ולבריאותה שלה עצמה. והנה, בתחילת החודש ילדה את ראודי, במשקל תקין של כמעט ארבעה קילו.

"ראודי אוכל כמו מכונה ויש לי שפע של חלב אם. הוא הולך וגדל, הוא ישן והוא תינוק שמח", כתבה בבלוג שלה. "בגלל שתיעדתי את כל ההיריון שלי, ההוכחות כאן: הן בעור שלי, בדרך שבה אני נושאת את גופי, בתינוק שלי. אני ההוכחה החיה והנושמת לכך שלא צריך להערים על עצמך ערימות של משקל ולא לחזור חזרה - את יכולה להישאר בריאה באמת". לדבריה, העלתה אנתוני במהלך ההיריון שלה 17 קילו – אותם הספיקה כבר להוריד בעזרת תזונה, יוגה ומעט רכיבה על אופניים.

אין תמונה
"מאמינה בדרך שלי". לוני ג'יין אנתוני בזמן ההיריון

למרות שאנתוני מגנה על עצמה ועל הדיאטה הדלה בשומן שלה, רבים עדיין קוראים לה חסרת אחריות ומאשימים אותה בהרעבת התינוק. אחד הרופאים הבכירים של אוסטרליה צוטט כשהוא אומר על אנתוני: "זה בסדר להיות צמחוני. אבל הדיאטה של אנתוני נשמעת כמו דיאטה שאינה הולמת".

"למה שאתן לבן שלי לאכול משהו שונה ממה שאני אוכלת?"

אנתוני לא נשארת חייבת, מגיבה ועונה למבקרים שאין לה כל תכניות לוותר בקרוב על ארוחות הערב המורכבות מבננות: "אני מתכננת להמשיך ולעשות בדיוק את אותם דברים שאני עושה עכשיו - לאכול ארוחות גדולות עם הרבה פחמימות, פירות, ירקות, סלטים גדולים, פסטה. אני שמה דגש על שומנים טובים יותר כי אני מניקה, אבל חוץ מזה אני מתכוונת להמשיך לאכול בדיוק אותו הדבר".

גם לראודי התינוק מתכננת האם את אותה הדרך: "אם אני פורחת מתזונה צמחית אז למה שזה לא יהיה טוב גם עבור התינוק שלי? אם אני מאמינה שהדרך בה אני אוכלת היא הטובה ביותר, למה שאתן לו לאכול משהו אחר?".

>> קורע: משפטי טיפת חלב הכי הזויים ששמענו