אין תמונה
זה בן או בת? הציפוי לא מסגיר את התשובה

אם הזמינו אתכם למסיבת מין ובחרתם להביא כמתנה שוט או אזיקים, כדאי שתוודאו שבאמת מדובר בהילולה פרועה, ולא בטרנד החדש הנהוג בארה"ב - מסיבות חשיפת מין העובר.
כמו הרבה מאוד תופעות שהגיעו מארצו של הדוד סם, גם הרעיון הזה התחיל בטלוויזיה – בני זוג גילו בשידור חי בתוכנית הבוקר "טודיי שואו" שעומדת להיוולד להם בת. מאז הקונספט צובר מומנטום וסוחף את אמריקה כולה.

בן או בת? המידע מתחבא בתוך העוגה

איך זה עובד? בסביבות השבוע העשרים להריון, כשההורים לעתיד מבצעים את סקירת המערכות הראשונה, הם מבקשים מהרופא לא לגלות להם את מין העובר, אלא לרשום את המידע על פתק ולהכניסו למעטפה חתומה. אחר כך הם הולכים למאפייה, מדריכים את האופה להציץ בפתק מאוחר יותר, ומבקשים ממנו לאפות עוגה בעלת צבע ניטראלי מבחוץ, ומבפנים - קרם כחול או ורוד בהתאם למין העובר.

השלב הבא הוא הזמנת בני משפחה וחברים למסיבה גדולה, בה יגלו ביחד מה יצטרף אליהם בעוד מספר חודשים – בן או בת. האמריקאים עורכים גם משחקים שונים במהלך האירוע. למשל, הצבת לוח גדול עליו רושם כל אורח הצעות לשמות עבור שני המינים, או משחקי הימורים למיניהם.

חלק מההורים לעתיד אף מבקשים מהאורחים להתלבש רק בצבעי כחול או ורוד. המתנות שמביאים למסיבות כאלה הן לרוב זיכויים לחנויות למוצרי תינוקות, או חפצים ניטראליים מבחינה מגדרית.

"כאשר אני ואשתי שריל היינו בהריון, רצינו לדעת מראש את מין היילוד, אבל לא התחשק לנו לקבל את החדשות במשרד של הרופא", משחזר גרג בלושטיין מאטלנטה, ג'ורג'יה. "זוגתי ממש לא הסכימה לחגוג את הבשורה במקום קר ומנוכר, ואז עלה הרעיון של מסיבה. בהתחלה זה נראה לי מוזר: לחלוק בשורות כל כך אינטימיות עם כל מכרינו? ויותר מזה – למה שהאופה שאנחנו בכלל לא מכירים ידע לפנינו את מין העובר? אשתי הזכירה לי שהיא זו שסוחבת את התינוק וזה מה שהיא רוצה, ובכך הדיון הסתיים. כאשר הרופא מסר לנו את המעטפה עם התשובה הפיתוי לפתוח אותה היה גדול, אבל התאפקנו.

אין תמונה
זאת, למשל, עוגה של בן

"האורחים התחילו להגיע למסיבה, ושתי נעליים חיכו להם בכניסה - נעל בית גדולה שלי, ונעל עקב דקיקה של אשתי. ביקשנו מהם לתחוב פתק עם שמם לנעל שלי אם הם מהמרים על בן, ולנעל של אשתי אם הם חושבים שזו בת. מי שהימר נכון קיבל מתנה קטנה בסוף הערב.
"בשעות הבאות התאספו יחד חמישים מחברינו הקרובים, זללו ושתו, עד שהגיע זמן הקינוח. הוצאנו את העוגה, וכולם התאספו סביבה. נשמנו עמוק וחתכנו באיטיות פרוסה. אשתי הביטה, אני הבטתי, ואז כל חברינו התחילו להריע למראה הקרם הוורוד. זאת היתה בת, וזה היה רגע בלתי נשכח".

>> הסקרנות הורגת אתכם? יש אפשרות לגלות את המין בשבוע ה-8