ההריוניות, ממש כמו חגי ישראל, נחלקות גם הן לפי עונות השנה. הריוניות החורף נהנות מהאפשרות להשמין בכיף, כי גם ככה מתחת לכל המעילים והשכבות לא מזהים את קווי המתאר (פעם היו כאלה, זוכרת?).

אישה בהריון יושבת על חוף הים (צילום: abu, Istock)
איזה כיף להיות בהריון בקיץ. לא! | צילום: abu, Istock

החורף מקנה להן יתרון מרכזי ברור המושתת על עקרון פשוט למדי: הן יכולות להתפשט אם חם להן. אז גם באמצע דצמבר, כשהמעלות מתקרבות למספר חד ספרתי, את מרגישה די נעים ונוח עם גופייה ומכנס שלושת רבעי. תענוג.

הריוניות האביב והסתיו או בשמן הנוסף נסיכות ההריון, הן  בדרך כלל גם ההריוניות המתוכננות, שחישבו בפרוטרוט מתי להיכנס להריון בשביל שהשיא שלו יישק לתקופת הלבלוב או השלכת. בכל זאת נסיכה, לא יאה שתזיע בחודש תשיעי כשהיא עוברת על פני הנתינים. אצלן מצב הרוח מתאים למזג האוויר: נעים, קליל ואירופאי. קלאסה.

הריוניות הקיץ, לעומת כל אלה, מרגישות ובצדק, שגם גרמי השמיים התאגדו נגדן.
הן מקללות את עצמן איך לא חשבו על פרט שולי כמו תכנון צעד אחד קדימה. חישוב פשוט היה יכול להוביל לתובנה הפשוטה, שאם נכנסים להריון בדצמבר ככל הנראה תגיע לאוגוסט כשאת בחודש תשיעי.

טיפים להריון בקיץ: להזיע? זה עוזר

אצל הריוניות הקיץ, השינויים ההורמונאליים והמשקל העודף חוברים לאש הגיהינום בחוץ ויוצרים מציאות קשה. "עדיף לו עוד קצת בפנים", תשמעי את הנשמות הטובות מסביב, אבל את יודעת שאם לא תלדי השנייה או לחלופין תתנחלי באיזה איגלו, תבעבעי ותגיע לדרגת רתיחה. אז לך, הריונית הקיץ הרותחת, כמה טיפים שיעזרו לך להתמודד עם ההתחממות הגלובלית.

לעבור בסופר ליד כל מקרר אפשרי

גם ככה אין לך חשק לקנות בגדים, אז אפשר למלא את החלל שנותר בשופינג בסופר, שגם מסתדר טוב עם החשקים האחרים שלך. סדרניות מקררי החלב, לבושות בסוודר התמיד, יסתכלו בתדהמה על ההריונית השמחה ונטולת השרוול, שעברה לגור ליד המקררים. אלו ישיבו לך בתמורה רוח צוננת (מלווה באד קל של חלב חמצמץ).

ביי ביי סקיני

אז נכון שאולי הרגליים זה הדבר האחרון שנשאר רזה אצלך, אבל טייץ או סקיני הריוני הם הדבר האחרון שתרצי לעטות על עצמך בחום. עברי למשוחרר ונושם, גם אם בפעם האחרונה שלבשת מכנסי פשתן דקים ורחבים היו במסיבת כיתה באזור כיתה ח' (גם אז זה לא היה ממש באופנה, אבל את חשבת אחרת). 

מניפה צמודה

את חייבת להודות שיש בזה מן הליידי שיק, במיוחד עם כל הרטרו וינטג' קאם בק. מעבר לנפנוף עצמו, שיכול אמנם רק להזיז את החום מלמעלה למטה, יש למניפה ערך מוסף גדול עוד יותר.
אין משהו מהמם יותר מלפתוח את המניפה בתנועה מהירה וחדה, כיאה לרקדנית פלמנקו עצבנית. תיהני מהקול הדרמטי המלווה, שמעצים את האפקט ומאפשר לך במקביל להוציא עצבים (הכי דומה ללטרוק למישהו את השפורפרת).

לשים רגליים (בצקתיות משהו) בגיגית מים

ואם כבר רטרו, אז לשבת עם הרגליים בתוך גיגית מים. הכי שנות השמונים. הטבילה תעזור לך לתפוס שתי ציפורים במכה: גם לקרר קצת את עצמך, וגם לסייע לנפיחות ברגליים (את יכולה להתערב שפעם היה לך קרסול).

לרדת למחתרת המזגנים

אישה בהריון סובלת מחום (צילום: diego_cervo, Istock)
הריונית הקיץ לא נפרדת מהמזגן | צילום: diego_cervo, Istock

אומנם יולי אוגוסט יהפכו אותך לאסירת מקומות סגורים וממוזגים, אבל את תהיי הרבה יותר אסירת תודה.

כחלק מגינוני הדיווה ההריונית הקייצית תודיעי לכולם שאם אין מזגן, את לא באה וכשכולם יתלבשו חם כי הוא הולך להיות על 15 מעלות. את, לא יוצאת מהבית מבלי לדעת איפה תפגשי את המזגן הבא. בחדר לידה, כמובן, יש מזגן מקפיא, אז אין לך בעיה.

להקפיד שאף אחד לא ייגע בך

גם ככה חם לך. עדיף שאף אחד לא יתקרב כי אנשים זה חם ובדרך כלל גם מזיע. חיבוקים ונישוקים יידחו לאחרי הלידה או לאחר החום הגדול (מה שיבוא קודם).

לקבל מבט מקפיא מהמחליפה שלך בחופשת לידה

זו שהשארת לה ערמות עבודה שלא היו מביישות בירוקרטיה של ארגון מוסדי. עם יד על הלב, בחודש האחרון היית עסוקה יותר בהריון מאשר בדבר הזה שצריך לבוא אליו כל בוקר (קוראים לזה עבודה). אבל לכל דבר טוב יש סוף והסוף עבורך הוא התחלה של מעט מאד זמן פנוי עבור המחליפה שלך. מבט צונן ממנה יכול לעזור לך להתקרר, אם בכלל תראי אותה כשאת חולפת על פניה נחושה בדרך להוריד שוב את הטמפרטורה במזגן (קרב עיקש ונחוש עם שותפייך למשרד).  

לדאוג לחניה צמודה

בכל אשר תלכי: בקניון, במרכז המסחרי, בעבודה. זה בדיוק הזמן לבקש מהבוס שיתחשב בך, ולדפוק מבט חודר בערס שרוצה לתפוס את החניה הכי שווה בקניון. כי גם הליכה של דקה וחצי יכולה לחסל את הריונית הקיץ הממוצעת.

ומה עוד? תמיד תזכרי שגם אם זה לא מרגיש ככה, הדרך הכי טובה להתקרר היא להזיע. ואת זה את עושה מעולה.

>> רוצה להיות הריונית חורף? בפעם הבאה היכנסי למחשבון ההריון שלנו