חוץ מהדברים הידועים, כמו אלכוהול וסיגריות, מהם את יודעת שצריך להיפרד עם הכניסה להריון ויפה שעת אחת קודם, יש עוד כמה סכנות בהריון, שלא תמיד את מודעת אליהן.
אז קבלי הסבר, שלא תגידי שלא ידעת:

1. ג'קוזי, סאונה ואמבטיות חמות: הזעה מוגברת וחום עלולים לגרום להתכווצויות שיכולות להוביל לצירים. כל טמפרטורה שמחממת את הגוף, למעלה מ- 36 מעלות, יכולה להיות מסוכנת, לכן על סאונה כדאי לוותר, ואם ממש מתחשק לעשות אמבטיה חשוב להקפיד שתהיה חמימה ולא ממושכת.

2. מסאג'ים וטיפולי רפלקסולוגיה: יש מטפלים שלא מוכנים לקבל נשים בשליש הראשון של ההריון, וזאת מכיוון שיש בגוף נקודות אשר לחיצה עליהן יכולה לגרום להתכווצויות וצירים מוקדמים.
בשליש הראשון כדאי להימנע מטיפולים כאלה. בהמשך ההריון אין בעיה איתם רק חשוב להקפיד לבצעם אצל מטפלים המוסמכים לטפל בנשים בהריון. בנוסף, עדיף שהמסאג' יהיה עדין, כיוון שהעור בהריון הופך רגיש וגמיש, שלא תתמלאי בשטפי דם.

3. רכיבה על אופניים, אופנוע, סוסים: אם עד עכשיו היית הרפתקנית, זה הזמן לעשות הפסקה. פיסוק רחב מדי עלול להקרין על האגן ועל צוואר הרחב, שלא לדבר על הטלטלות שזה גורם לעובר. לכן, רוב הרופאים ממליצים לוותר על הרכיבה המחייבת פיסוק רחב לאורך תקופת ההריון.  

4. נעלי עקב למעלה מ-3 ס"מ: האיגוד הבריטי לרפואת כף הרגל (כן, יש דבר כזה), בדק ומצא כי נעלי עקב מעל 3 ס"מ יכולים לגרום לכאבים בגב התחתון אך בעיקר מכפילים את הסיכוי לנפילה, אשר מסוכנת מאד בהריון. עם כל הצער שבדבר, כדאי לוותר על נעילת נעלי עקב מעל לגובה זה בהריון ואם בכל זאת קשה לך לוותר, חשוב שתיזהרי.

5. קרינה: מסוכנת כמובן בלי קשר להריון, אך בשל הרגישות הגבוהה בתקופה הזו, מסוכנת פי כמה וכמה. כדאי להרחיק מהבטן מכשירים ניידים ולפטופים, וכדאי לדעת כי גם המעבר בשערים האלקטרוניים, כאלה המצויים בכניסה לקניונים או בתי חולים, מלווה גם הוא בקרינה.
נכון להיום, לא ידוע כמה קרינה פולט השער האלקטרוני, לכן עדיף להימנע ממעבר בו ופשוט לומר לשומר שאת בהריון.

6. סושי: בהריון ישנה בעיה עם אכילת בשר ודגים נאים מפני שנמצאים בהם חיידקים וטפילים היכולים להביא לפגיעה בעובר. גם סושי צמחוני, למרבה הצער, יכול להיות בעייתי, מכיוון שאם נעשה מחוץ לבית, יש סיכוי סביר שבא במגע עם הדגים הנאים. אם את לא יכולה להתאפק, תכיני בבית. אם את יכולה להתאפק, תתאפקי, כי חבל לקחת סיכון מיותר.