איידן מקמנוס לידה בשידור חי (צילום: צילום מסך טוויטר)
וואי, וואי, זה קורה! איידן מקמנוס מנסה להפנים | צילום: צילום מסך טוויטר
חוץ מלתמוך בבת זוגו הכואבת, לגבר יש תפקיד נוסף, ומשמעותי מאוד בחדר הלידה: תיעוד המאורע. יש גברים שישקיעו ויגיעו עם מצלמה וכמה עדשות להחלפה, ימדדו תאורה ויפיקו לאישה ולתינוק בוק מושלם. אחרים יתקתקו כמה קליקים עם הסמארטפון, או עם מצלמה דיגיטלית שנשארה להם מהטיול לדרום אמריקה, ויש מי שלוקחים אפילו עזרה מקצועית. אז הנה אבא בריטי אחד שלקח את התפקיד ברצינות רבה (מדי?), והעביר את הלידה של אשתו בשידור חי בטוויטר. כולל תמונות כמובן.

"קיבלתי את הרעיון מאנשים שעשו לייב-טוויטינג של החתונה שלהם"

יד אחת מחזיקה את ידה של היולדת החוששת, ביד השנייה סמארטפון. כך העביר איידן מקמנוס בן ה-32 את לידת בנו פין, שהגיע לעולם בניתוח קיסרי מתועד להפליא. במקום להסתפק באס.אמ.אסים סטנדרטיים למשפחה, מקמנוס צילם את אשתו טרייסי ואת עצמו לפני, אחרי ובמהלך הניתוח, ולא שכח להוסיף תמונות של הקטנצ'יק. את התמונות הוא שפצר באינסטגרם, הוסיף פילטרים מתאימים והעלה לחשבון הטוויטר שלו בזמן אמת, תחת ההאשטאג #birthlivestream.

לבני הזוג ילדה בת 4, והייתה זו הלידה שלה שפיתחה אצל מקמנוס את החיבה לצילום. "בזמנו היה לי חבל שאין לנו מספיק תמונות מהלידה שלה, שהייתה מאוד מרגשת עבורנו", הוא אמר. "הפעם החלטתי שזה יהיה שונה, וראיתי את הצילום והתיעוד כאחד התפקידים החשובים שלי. לא ממש דיברנו על זה מראש, אבל אני משתמש כבד בטוויטר, וקיבלתי את הרעיון משני אנשים שעשו לייב-טוויטינג של החתונה שלהם".

איידן מקמנוס לידה בשידור חי (צילום: צילום מסך טוויטר)
אחלה דרך להפיג מתח | צילום: צילום מסך טוויטר
מכיוון שאשתו ילדה בניתוח קיסרי מתוכנן, הצילומים התחילו כבר בשלב ההכנות לניתוח. "בגלל שהיינו מקרה לא דחוף, היו לנו כמה שעות המתנה לפני שנכנסנו לחדר הניתוח, וכדי להפיג את המתח שיחקנו עם האייפון שלי והצטלמנו. הייתה לי גם מצלמה טובה ורצינית יותר, אבל את התמונות ממנה יכולתי להעלות לרשת רק כשהגענו הביתה, ולכן התחלנו להצטלם גם באייפון. לאשתי לא ממש היה אכפת, היא סמכה עליי שאעלה רק תמונות צנועות ומחמיאות שלה, ופשוט התחלתי לצייץ תמונה אחרי תמונה לטוויטר שלי".

"אין ספק שאעשה זאת שוב גם בלידה הבאה, אם תהיה"

"היה לי חשוב שטרייסי לא תרגיש שאני מתעסק בטלפון שלי ולא איתה, אז מדי פעם הנחתי אותו בצד – אבל באמת שלוקח שנייה לצלם וכמה שניות לצייץ כל תמונה, זה לא שלא עזבתי את הטלפון כל הלידה". חוץ מתמונות הלידה צייץ מקמנוס גם תמונות של העריסה, של הרך הנולד עצמו וכמובן את תמונת המפגש הראשון והמרגש בינו לבין אחותו הגדולה. "אנחנו לא מתכננים עוד ילדים, אבל אם במקרה ייצא שיהיו לנו כאלה, אני בהחלט מתכנן לחזור על הלייב-טוויטינג הזה גם בלידה הבאה", סיכם. 

איידן מקמנוס לידה בשידור חי (צילום: צילום מסך טוויטר)
"אין שום בעיה לצלם לידות", דברי הרופא | צילום: צילום מסך טוויטר

איידן מקמנוס לידה בשידור חי (צילום: צילום מסך טוויטר)
תיקון מהלידה הקודמת. האחות הגדולה והרך הנולד | צילום: צילום מסך טוויטר

"אישית לא היה מפריע לי אם היו מצלמים ומשדרים ניתוח שאני מבצע, אם כמובן האישה המנותחת מעוניינת בכך", אומר ד"ר בני שכטר www.ohbaby.co.il, גינקולוג ומטפל מיני.  "למעשה, היום בעלים יכולים לצלם בחדר הניתוח בקיסריים לא דחופים, כך שאין ממש הבדל בעיניי, ובארה"ב אפילו החלו לאחרונה לבצע 'ניתוחים קיסריים טבעיים' – ניתוח קיסרי שבו אין את המחיצה המפורסמת, והאישה יכולה לראות בדיוק מה הרופא עושה בכל שלב". 

גם אתם צילמתם בחדר הלידה? תשלחו לנו את התמונה הכי מצחיקה/מגניבה/מרגשת מהיום הגדול! למייל המערכת

>> "עכשיו אני רואה שאת ג'ינג'ית אמיתית": על הערות חסרות טקט שרופאים אומרים

>> "הישראליות אוהבות אפידורל": 4 מיילדות מספרות לנו על איך אנחנו נראות מהצד השני

>> אישה בהריון היא הכי יפה שיש: שלב ההוכחות

הריון יפה לך: הצטרפי לעמוד הפייסבוק של תשעה חודשים