אחד מעמודי הפייסבוק שאחראיים על כמות בלתי נדלית של דמעות והעלאת מכירות הטישו, הוא ללא ספק Love What Matters. 7.6 מיליון בני אדם עוקבים אחריו כדי לקבל את מנת הדרמה היומית שלהם, ולהתייפח קצת מול המסך. אולי זה גורם לנו להרגיש קצת יותר טוב עם עצמנו, לראות קושי של אנשים אחרים, אולי אנחנו מחפשים את הרגע המזכך, של אהבה טהורה למה שחשוב. בסופו של יום, העמוד הזה עוסק בהשראה, ובתקוווה, וזה בדיוק מה שקרה גם בווידיאו שעלה לשם לא מזמן, של אם טרייה שמחזיקה בפעם הראשונה את הפג המאוד מאוד זעיר שלה.

כנראה שרק הורים לפגים יכולים להבין את ההרגשה הזו, את היצור הזעיר הזה, שאמור בכלל עוד לגדול ולהתפתח במקום חמים ונעים, אבל נאלץ לצאת לאוויר העולם טרם זמנו, והוא כל כך קטן עד שהוא לפעמים לא יכול לנשום לבד, או לאכול לבד, והוא בסכנת חיים תמידית כי מערכת החיסון שלו, או כל מערכת אחרת, פשוט לא בשלה עדיין.

אבל love what matters מעלה כאמור סרטונים מעוררי השראה, והפעם הם התכוונו להראות כמה כוח יש לפגים הקטנים, כמה רצון לחיות ולהתגבר על ההתחלה הקשה. שמו של הווידיאו הוא Best feeling in the world, והמאמא שמככבת בו, ילדה את בנה בשבוע 26, שלב מאוד מאוד מוקדם.

את הווידיאו מלווה פוסט מרגש מטעם המאמא, שמסבירה את הפחד העצום של החוויה שהיא עוברת, של הלידה המוקדמת, של התינוק שלא בטוח ישרוד אותה, אבל בסופו של דבר, היא מעודדת בעצמה הורים אחרים: "4 ימים אחרי הלידה, החזקתי את התינוק שלי בפעם הראשונה, וזאת הייתה ההרגשה הכי טובה בעולם להיות מסוגלת להחזיק אותו בזרועותיי סוף סוף", כתבה בפוסט. "הוא נולד בשבוע 26 ו-3 ימים, ולרופאים אין מושג למה ילדתי אותו כל כך מוקדם. אני בריאה למדי, לקחתי תמיד ויטמינים בהריון, לא שתיתי קפה והתעמלתי באופן קבוע. הוא שקל 860 גרם בלידה. בימים הראשונים לא יכולתי להחזיק אותו, בקושי יכולתי לגעת בו. רק רציתי הריון רגיל, לידה רגילה, רציתי להיות יכולה להחזיק את התינוק שלי עכשיו, להאכיל אותו ולהתכרבל איתו. גרייסון בן חצי שנה היום, והוא פשוט מדהים, אחרי שבילה בפגייה 84 ימים. הוא שמח ובריא, ואני יכולה להתכרבל איתו מתי שבא לי. זה מפחיד לחשוב שאחד מכל 10 תינוקות הוא פג. אני רק רוצה שהורים אחרים שעוברים את זה יידעו שזה קשה, זה מפחיד, אבל אתם יותר חזקים ממה שאתם חושבים שאתם, התינוק שלכם לוחם, אתם לא לבד. אני מקווה שיום אחד בקרוב תוכלי להביא את התינוק שלכם הביתה גם".

>> מחזיקים את התינוק רק בצד אחד? היזהרו