עינב (שם בדוי) תושבת השרון בשנות השלושים לחייה הגיעה לפני כשנתיים וחצי לבית החולים 'לניאדו' כדי ללדת.
היא ילדה בת והייתה מאושרת שהלידה עברה ללא תקלות. אולם זמן קצר לאחר הלידה נדהמה לגלות צלקת כעורה שנותרה בעכוזה.

"פניתי לצוות הרפואי והם טענו שהם השתמשו בחומרי חיטוי כדי להזריק לי אפידורל. לדבריהם, הצלקת אמורה להיעלם עם הזמן אבל זה לא קרה. היה שימוש לקוי ורשלני בחומרי החיטוי שגרם לכוויה ולצלקת", טענה עינב.

שנתיים וחצי אחרי והצלקת נותרה ומסתמן שהיא תישאר לכל ימי חייה ולא ניתן להסירה. מדובר בצלקת בגודל של שישה ס"מ. בכתב התביעה שהגישה עינב באמצעות עו"ד רן שפירא לבית משפט השלום בראשון לציון נגד בית החולים נטען, כי הצוות הרפואי התרשל וכתוצאה מכך נותרה צלקת בעכוז. לדבריה, כתוצאה מכך היא חוששת לחשוף את גופה בבריכה, בים או במקומות ציבורים מחשש שיראו את הצלקת.

"בגלל הצלקת נפגעה שמחת החיים שלי. הדימוי והביטחון העצמי נפגעו גם כן. חוששת ללכת למקומות ציבוריים. זו צלקת שתישאר אצלי כל החיים", טענה עינב.

אין תמונה
עו"ד רן שפירא
חוות דעת של מומחה לכירורגיה שבדק את עינב קבע עשרה אחוזי נכות והדגיש כי היא נגרמה כתוצאה מכוויה של חומרי החיטוי וכי מדובר ברשלנות רפואית. בכתב התביעה ייחס עו"ד שפירא לצוות הרפואי הפרה גסה של נהלים והנחיות של משרד הבריאות בכל הנוגע לחוק 'זכויות החולה'. עוד נטען שלא בוצע שום רישום של הטיפול בעינב, ושהטיפול הרשלני גרם לה לא רק נזק גופני אלא גם בפני הבריות.

בית החולים הגיש כתב הגנה בו דחה על הסף את טענותיה של עינב וביקש לדחות את התביעה על הסף. לטענת בית החולים לא נפל כל פגם בהתנהלות הצוות הרפואי שפעל כראוי ועל פי כל הכללים המקובלים. בית החולים ציין שלא נותרה לתובעת שום נכות לכל היותר פגיעה קלה שלא מחייבת שום מתן פיצוי. התיק נמצא בימים אלו בבית המשפט. 

>> זה רשמי: ההריון משנה את מבנה המוח