טרבור פרולק (צילום: Thinkstock, יוטיוב)
עבר חיים שלמים בשנה אחת וסוף סוף יוצא הביתה. טרבור הקטן | צילום: Thinkstock, יוטיוב
345 ימים של מאבק, של ייאוש ותקווה, הגיעו לסיומם בשבוע שעבר. לפני קצת פחות משנה טרבור פרולק, שנראה כיום תינוק חמוד ככל התינוקות, נולד בשבוע ה-23, ובמשך חודשים ארוכים נאבק על חייו. בשבוע שעבר, כשהשתחרר סוף סוף ונסע הביתה עם הוריו הנרגשים, הגיע כל הצוות הרפואי - כולל רופאים ואחיות שהיו בחופשה, ובאו במיוחד לבית החולים - להיפרד ממנו, ולהריע לגיבור של הפגייה. 

"אנחנו מאוד, מאוד מתרגשים. זה יום מיוחד עבורנו. לראות אותו היום, בהשוואה לאיך שהוא נראה בלילה שבו הוא נולד, וכבר התכוננו לגרוע מכל - זה בלתי נתפס", אמר בו, אביו של טרבור. כאמור, לפני כשנה נתקפה בקי, אמו של טרבור, בצירים - ארבעה חודשים לפני מועד הלידה המשוער. למרות שהצוות הרפואי בבית החולים בצפון דקוטה, אליו הגיעה, ניסה לעשות הכל כדי לעצור את הלידה, טרבור נולד שעות ספורות לאחר מכן, במשקל זעום של 623 גרם. "הרופאים אמרו לנו שהם יעשו הכל כדי להשאיר אותו בחיים, אבל שאנחנו צריכים להתכונן לרכבת הרים רגשית", אמר בו. "ואכן, היו ימים טובים ואופטימיים, וימים שכבר ראינו את הסוף מגיע. הוא היה כל כך קטן ושברירי. אני זוכר ששמתי את טבעת הנישואין שלי מסביב לכף הרגל שלו, ועוד היה מקום". 

אבל בעזרת טיפול רפואי אינטנסיבי, ומאבק עיקש של טרבור עצמו, הגיע היום המיוחל - והמשפחה הקטנה שוחררה הביתה, להתחיל בחיים חדשים. "התגברנו על הכל, הוא פשוט ילד אמיץ", הוסיף בו, ואשתו סיכמה: "זו הייתה השנה הכי קשה והכי שמחה בחיים שלנו, אבל עכשיו אנחנו עם הפנים קדימה. אני שוב בהריון, וממש מקווה לא להגיע שוב לפגייה - רק כדי לבקר את הצוות שהציל את טרבור". 

>> למה יש לנו חשקים בהריון ומה זה אומר עלינו?