החל ממחר (ב'), בשעה 20:00 (שעון ישראל) ובמהלך כל השבוע, תקיים אפל בקליפורניה את כנס המפתחים השנתי שלה, בו היא צפויה לחשוף את מה שאדי קיו, סגן נשיא בכיר בחברה, כינה בראיון בשבוע שעבר "קו המוצרים הטוב ביותר שראיתי ב-25 שנותיי בחברה". לפי סרטון קצרצר שדלף בסוף השבוע לאתר הצרפתי NowhereElse, אחד המוצרים שייחשף באירוע יהיה אייפון 6 - השדרוג המשמעותי ביותר לסדרת הסמארטפונים של אפל מאז ומעולם.

עוד ב-NEXTER:

בסרטון, שצולם לכאורה באולם בו תתקיים פתיחת ועידת המפתחים במרכז מוסקוני בסן פרנסיסקו, ניתן לראות מספר תמונות של סמארטפון שאינו אף אחד מהאייפונים הקודמים. המכשיר מוצג משלוש זוויות, כאשר מלפנים קשה לראות הבדלים לעומת האייפונים הקיימים, אך מאחור ניתן להבחין בעיצוב החדש של החלק התחתון, המעוגל יותר מבמכשירים הקודמים של החברה, ומהצד ניתן להבחין כי שולי המכשיר חדים פחות מקודמיהם וכי צורתו היא צורת טרפז, כאשר הצד הקדמי מעט גבוה יותר מהצד האחורי.

האם זה אייפון 6?
האם זה באמת האייפון הבא?

אם האייפון 6 אכן ייחשף מחר, בפתיחת WWDC 2014, תהיה זו הפעם הראשונה מאז אייפון 4 בו מציגה החברה את הסמארטפון החדש שלה באירוע הקיץ השנתי שלה ולא באירוע נפרד בסתיו. תרחיש זה יאשר שמועות קודמות לפיהן האייפון הבא צפוי להגיע לשוק מוקדם יותר משלושת קודמיו, שבקושי הספיקו לצאת לפני עונת החגים הנוצרים בחו"ל.

עוד NEXTER בפייסבוק שלנו

מוצר שהשקתו בוועידת המפתחים של אפל וודאית יותר הוא מערכת ההפעלה iOS 8, התוכנה שתרוץ על האייפון והאייפדים החדשים. הגרסא החדשה תכלול לפי הדיווחים אפליקציה חדשה לניטור פעילות גופנית, גרסא חדשה לשירות המפות של אפל, "מרכז עדכונים" פשוט יותר ואפשרות לתקשורת בין אפליקציות, כך שתוכן שנוצר באפליקציה אחת ישותף עם אפליקציה אחרת (כגון פייסבוק או אינסטרגם). הצגת המערכת היא מסורת של אפל בבוקר הפתיחה של ועידת המפתחים וגם לפי הלו"ז שפורסם באתר החברה צפוי היום הראשון לעסוק במערכות ההפעלה שלה.

"סודי", "לא מגלים", "בחיים לא תנחשו" - הלו"ז החסוי (צילום: יאיר מור, NEXTER)
"סודי", "לא מגלים", "בחיים לא תנחשו" - הלו"ז החסוי לועידת המפתחים של אפל | צילום: יאיר מור, NEXTER

מוצרים נוספים שעתידים להיחשף בוועידה, לפי הדיווחים ברחבי העולם, כוללים סדרת מחשבי מק חדשה, מוצר ראשון של אפל בתחום המחשוב הלביש ואף פלטפורמה של החברה לבתים חכמים. עם זאת, לו"ז האירוע לא מאפשר לדעת מה נכון, מאחר ורוב הפרטים בו חסויים, וכותרות המושבים כוללות טיזרים מעורפלים כגון "אין תגובה", "ששש, אנחנו לא יכולים עדיין לספר לכם", "זה חסוי", "יוכרז בהמשך", "עדיין סוד", "תגלו בעוד כמה ימים", "לא מגלים", "בחיים לא תנחשו" ועוד.