פתק למכירה באיביי (צילום: eBay)
10,000 דולר, לא כולל העט | צילום: eBay

 

אתר המכירות איביי, שמאפשר לכל אחד להציע למכירה כל פריט בכל מחיר שיוצע עבורו, משמש לא פעם במה לנסיונות נואשים למדי לעשיית רווחים מהירים ממכירת פריטי יד שנייה. אך לעתים האופורטוניזם כה בוטה עד שהוא גורר התערבות בוטה לא פחות מצד הנהלת האתר.

עוד סיפורים, סרטונים ותמונות בפייסבוק של NEXTER

השבוע ביטלה הנהלת איביי ככל הנראה מכירה פומבית של משתמש אוסטרלי המתהדר בשם המשתמש "איש מיוזע" (sweatyman), שהציע למכירה פתק עליו כתובה המילה The ("ה"). גולשים שחיפשו ייחוד כלשהו בפריט גילו שאין כזה: "אני מוכר את ה' היידוע, כתובה בכתב יד באמצעות עט כדורי כחול על חתיכה שנקרעה מדף A4 של Reflex", כתב המשתמש בתיאור הפריט, והמשיך: "המילה הגמישה הזו יכולה לשמש באלפי משפטים. הפריט הכייפי הזה נכנס לכף היד, לארנק או לתיק. נראה מצוין על מחשב מק, ופולט יופי מסתורי כאשר מושען על צדפות. זו התוספת המושלמת לכל עציץ. ואם הפסנתר שלכם זקוק לקישוט, סביר שהמילה הזו תיצור גל תחושות מסכנות-עד-בינוניות בקרב מתבוננים, כשיראו אותה מוצבת על כלי הנגינה".

עוד ב-NEXTER:

 

המכירה, שהחלה בשבוע שעבר והסתיימה ביום שני האחרון, החלה מ-99 סנט אוסטרלי, סכום גבוה מאוד לחתיכת נייר חסרת ייחוד, אך מסיבה כלשהי היא הצליחה למשוך קונים והגיעה לסכום של 10,300 דולר אוסטרלי (כ-33,238 שקל). עם זאת, כאמור, מייד לאחר סגירת המכירה היא בוטלה, ככל הנראה על ידי הנהלת האתר שפסלה אותה או את ההצעה הזוכה.

המשתמש, מצידו, לא נשאר חייב, והעלה מייד מכירה חדשה לפתק. נכון לזמן כתיבת שורות אלו, הגיעו הצעות המחיר עד לסכום האסטרונומי 19,200 דולר אוסטרלי (כ-61,958 שקל). עם זאת, מעניין לציין שבדיקה רשימת ההצעות מראה שרוב אלו שמעל 11,000 דולר הגיעו מגולשים שזהו הפריט היחיד שהשתתפו במכירתו - מה שעשוי להצביע על זהויות רבות למוכר בניסיון להעלות את המחיר. המכירה צפויה להסתיים ביום שני הקרוב - אלא אם הנהלת האתר תתערב קודם לכן.

פתק למכירה באיביי (צילום: eBay)
בסך הכל מכירה לגיטימית | צילום: eBay