iOS 7
הכינו את האייפונים: iOS 8 מגיע

 

עדכון 7.1 למערכת ההפעלה של האייפון והאייפד, שיצא לפני מעט יותר משבוע, טרם התקרר. אך הרשת כבר מוצפת בדיווחים אודות iOS 8, הגרסא המשמעותית הבאה למערכת, שצפויה להיחשף בקיץ הקרוב בכנס המפתחים של אפל.

בסדרת כתבות שפרסם אתר 9to5Mac במהלך השבוע האחרון, נחשפו פרטים רבים אודות התוכנה העתידית של אפל. אותם פרטים מלמדים רבות על כוונותיה של אפל לדור הבא של הסמארטפונים שלה, ועל כך שכפי שמצפים רבים כבר שנתיים לפחות, השנה תיכנס כנראה אפל לתחום המחשוב הלביש.

עוד סיפורים, סרטונים ותמונות בפייסבוק של NEXTER

החידוש המשמעותי ביותר בתוכנת האייפון הבאה, לפי האתר, הוא Healthbook, אפליקציה לניטור מצב הבריאות של המשתמש. לפי צילומי מסך של האפליקציה, עיצובה צפוי להיות דומה לזה של אפליקציית הארנק האלקטרוני של החברה, שלא נחלה הצלחה משמעותית. "כרטיסים" שונים יאפשרו למשתמש לעקוב אחר גורמים שונים במצב בריאותו, כגון משקל, דופק, לחץ דם, רמת פעילות גופנית, זמן שינה, צריכת נוזלים, תזונה ועוד. בכל אחד מהכרטיסים ניתן יהיה לצפות בגרף השינוי באותו גורם לאורך זמן, מיום, דרך שבוע וחודש ועד שנה. כרטיס נוסף יכיל מידע חיוני לשעת חירום, כגון תאריך לידה, סוג דם, תרופות שהמשמש נוטל ורגישויות ידועות.

Healthbook: צילומי מסך שדלפו

הפרט המסקרן ביותר ביישום הוא המקור לכל המידע שהוא אוסף: חלק מהפרטים, כגון פעילות גופנית, יכולים להימדד על ידי האייפון 5s, בזכות המעבד הייעודי לניטור תנועה שכללה בו אפל. שבב ה-M7 מסוגל למדוד פעילויות כגון ריצה, הליכה ודיווש, וכך לספק מידע לכרטיס הפעילות הגופנית. אך שאר הכרטיסים זקוקים למידע שלא ברור האם יגיע מאפליקציות צד שלישי, מכשירים קיימים כמו צמידים ושעונים חכמים או שמא ממכשיר לביש של אפל עצמה. מכשיר כזה נמצא בתהליכי המצאה כבר לפחות שנתיים, לפי דיווחים שונים שמגובים על ידי צעדים שביצעה אפל (רכישות ורישומי פטנטים), אך עד כה לא ידוע אודותיו כמעט דבר, מלבד הבטחתו של טים קוק כי אפל תחשוף השנה "קטגוריה חדשה של מוצרים".

שינויים במפות ועוד

שינוי משמעותי נוסף צפוי להיות אפליקציית המפות של אפל. האפליקציה, שהושקה לפני כשנתיים, הציגה ממשק מתקדם ויכולות תלת-ממד טובות יותר מזו של גוגל, אך סבלה מבעיות רבות של חוסר אמינות, כגון מידע חסר, תמונות משובשות ותכונות חסרות. עתה, צפויה אפל להציג גרסא חדשה של האפליקציה, עם ממשק חדש שיציג את הרחובות באופן ברור יותר ויכלול תצוגה ברורה יותר של מידע כגון תחנות תחבורה ציבורית ומקומות בילוי. בנוסף, צפויה האפליקציה החדשה לכלול אפשרות לניווט בתחבורה ציבורית, לצד הוראות ניווט בנהיגה ובהליכה שנכללו בגרסאות הקודמות.

מלבד השינויים המשמעותיים הללו מתכננת אפל שיפורים רבים וקטנים יותר למערכת ההפעלה של האייפון. בין השיפורים שנשקלים, לפי האתר, ניתן למנות פישוט של ממשק ההתראות ("מרכז העדכונים"), שהיום מחולק לשלוש לשוניות - "היום", "הכל" ו"שיחה שלא נענתה" - ולהסתפק ב"היום" ו"התראות".

אפשרות חדשה לאפליקציות לתקשר ולשתף מידע ביניהן, כך שתמונה שנערכה באפליקציית אפקטים תשותף לאינסטגרם דרך האפליקציה הרשמית של רשת שיתוף התמונות, אפשרות למחוק אוטומטית הודעות ישנות מאפליקציית ההודעות במטרה למנוע ריקון של זיכרון המכשיר, הסרת אפליקציית הרשת החברתית למשחקים, "מרכז המשחקים" שהיתה כישלון כה מוחלט עד כי אפל עצמה התבדחה על הנושא באירוע חשיפת iOS 7, והחלפתה בשירות שישולב בתוך משחקים במקום באפליקציה נפרדת; וגרסא אלחוטית ל-CarPlay, ממשק הרכב של הל החברה שהושק בחודש שעבר, ובינתיים דורש חיבור של האייפון למכונית באמצעות כבל.

עוד ב-NEXTER: