תינוקת שנחטפה נמצאה על ידי נערים (צילום: THE CANADIAN PRESS)
"אנא עזרו לנו - אחרי יום אחד בלבד הבת שלנו נגנבה". התינוקת, אחרי ששבה להוריה | צילום: THE CANADIAN PRESS

 

ארבעה צעירים מקנדה בתחילת שנות ה-20 לחייהם הפכו השבוע לגיבורים לאומיים לאחר שמצאו תינוקת שנחטפה בזכות מעקב אחר התראות החטיפה ברשתות החברתיות, כך מדווח הנשיונל פוסט.

התינוקת נחטפה ביום שני בערב מבית החולים "סנט מרי" בעיר טרואה-ריבייר. אישה צעירה עטופה בחלוק רופאים אדום עם שמיכה כחולה בידה לקחה אותה מאמה, מליסה מקמהון, בטענה כי היא צריכה לשקול אותה. מקמהון חשדה מייד ותוך "פחות מדקה", לפי התקשורת הקנדית, וידאה עם צוות בית החולים שלא מדובר ברופאה והודיעה על החטיפה דרך הרשתות החברתיות.

עוד ב-NEXTER:

היא רצה לפתח בית החולים, שם גילתה כי החוטפת הספיקה לברוח במכונית אדומה מסוג טויוטה יאריס, עם מדבקת "תינוק באוטו" על השמשה האחורית. "אנא עזרו לנו - אחרי יום אחד בלבד הבת שלנו נגנבה", כתב האב, סימון בואקלר, בפייסבוק. תוך זמן קצר הוציאה המשטרה הודעות לציבור בבקשה לסייע במציאת התינוקת דרך מערכת התרעות הפעילה במדינות רבות בעולם ומכונה באמריקה "אזעקות ענבר" (Amber Alerts).

רגע האיחוד:


 

האחיות מליזאן ושרל ברז'רון וחבריהן שרלן פלאנט ומארק-אנדרה קוטה ראו את הודעות הרשויות בפייסבוק ובטוויטר והחליטו לצאת לנסיעה בעיר, בחיפוש אחר הרכב שתואר בהודעות. "לא היה לנו מה לעשות באותו לילה. אז יצאנו לחיפושים אחרי מכונית אדומה", אמרו הארבעה בהודעה לעיתונות. הם לא ציפו לתוצאות, אך אז בדקה מליזאן בסמארטפון שלה את ההתראות האחרונות, צפתה בתמונתה של החשודה כפי שנלכדה על ידי מצלמות האבטחה בבית החולים וזיהתה אותה כשכנתה לשעבר, בבית אותו עזבה לפני כשבועיים.

תינוקת שנחטפה נמצאה על ידי נערים
לקחה את התינוקת בטענה שהיא רוצה לשקול אותה. החשודה בחטיפה
תינוקת שנחטפה נמצאה על ידי נערים (צילום: Mathieu Papillon/Radio-Canada)
"כל לחיצה, כל שיתוף עזר". הצעירים שמצאו את התינוקת | צילום: Mathieu Papillon/Radio-Canada

עוד סיפורים, סרטונים ותמונות בפייסבוק של NEXTER

הם נסעו לביתה של השכנה ומצאו מחוץ לו את המכונית החשודה. הם שמעו ברז זורם בפנים ודיווחו על ממצאיהם לשוטרים, שהגיעו בשקט למקום והפתיעו את החוטפת כאשר פרצו את דלת ביתה ומצאו את התינוקת.

"האפשרויות הגרועות ביותר רצו בראשינו. לרוע המזל, מקרים כאלה כמעט לעולם לא מסתיימים בטוב", סיפרה האם לאחר מכן לתקשורת. "הכל קרה כל כך מהר, אבל להחזיק אותה בריאה ושלמה בידי אחרי שלוש שעות בלבד של חיפושים אינטנסיביים היה סוריאליסטי מאוד". היא הודתה ל"ארבעת האנשים המופלאים" והוסיפה כי "כל לחיצה, כל שיתוף עזר".

לפי הנשיונל פוסט, ב-20 השנים האחרונות אירעו בקנדה שישה מקרים של חטיפות תינוקות בני יומם על ידי נשים שהתחפשו לאחיות, ובכולם נמצאו התינוקות בריאים ושלמים לאחר זמן קצר.