כשהגיעה לידי העין הציבורית הידיעה על שחרורה המוקדם של ג'יפסי רוז בלנשרד (32) מהכלא, הקהל האמריקאי נשאר צמוד למסכים על מנת לקבל כל עדכון בנוגע לשחרור של האסירה עם אחד התיקים המתוקשרים ביותר שידועים בתרבות המערבית. אך מה שלא היה צפוי, זה שהמשוחררת הטרייה תהפוך לכוכבת החדשה שמגיחה לאור הזרקורים וכובשת את הרשת.

למי שעוד לא שמע על סיפורה של בלנשרד, מדובר במקרה טראגי שבו אמה של ג'יפסי, דידי בלנשרד, נרצחה בחדר השינה שלה בשנת 2015 ע"י בן זוגה לשעבר של ג'יפסי, ניקולאס גודג'ון, ברצח שתוכנן על ידי בני הזוג. אמה של ג'יפסי סבלה ככל הנראה מתסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח, שמתבטאת בעיקר בכך שאדם מנסה בכוונה לגרום לפציעה או למחלה של אדם אחר, בדרך כלל במטרה לזכות בתשומת לב, והובילה לסבל רב של ביתה ג'יפסי.

בלנשרד טענה להגנתה שחוותה התעללות נפשית ופיזית מצד אמה מאז ילדותה, שסיפרה לכולם שהיא חולה סופנית. בין היתר, היא אילצה אותה להשתמש בכיסא ובמכלי חמצן, תוך שהיא מערימה גם על רופאים, אשר חלקם אבחנו את ג'יפסי כחולת לוקמיה. במקביל הכריחה האם את בתה להעמיד פנים שהיא חולה בסדרה של מחלות כרוניות, לעבור ניתוחים ולהיות מוזנת בתרופות ובמזון דרך צינור שמחובר לקיבתה. במשך כל הזמן הזה קיבלו השתיים תרומות מארגוני צדקה. ג'יפסי הועמדה לדין בשנת 2016 ונידונה לעשר שנות מאסר, אך שוחררה באופן מוקדם בסוף דצמבר האחרון.

ג'יפסי רוז ואמה (צילום: מתוך "אמא נרצחה לי")
ג'יפסי רוז ואמה | צילום: מתוך "אמא נרצחה לי"

מאז שחרורה של בלנשרד היא הספיקה כבר להתארח בשבועיים האחרונים בתוכניות כמו The View ולהתראיין לגופי תקשורת אחרים, אך זהו רק קצה הקרחון כשזה נוגע לפופולריות והאהדה העצומה שהיא צברה ברשתות החברתיות מאז שחרורה מהכלא.

@kayymarie1096 Gypse on The View #fyp #theview #spreadingawareness #wantstomakechange #howshemeetryan #gypsyroseblanchard #gypsy #gypsyinterview #hopeshehasanamazinglife #goodtoseehersmiling @Gypsy Rose Blanchard ♬ original sound - Kaylene ❤️

הרשתות החברתיות געשו עם שחרורה, וכל צילום או תיעוד של ג'יפסי, מזערי ככל שיהיה, הצליח לצבור מיליוני צפיות בין רגע. אך כשג'יפסי פתחה עמודי אינסטגרם וטיקטוק משלה, העוקבים החדשים הגיעו בשצף בלתי פוסק, והיא הצליחה תוך פחות משבועיים להגיע למימדים של כוכבות על.

האובססיה האמריקאית סביב בלנשרד הובילה ליצירת קהל כת של ממש סביב הסלבריטאית החדשה שחוגג בטיקטוק. הקהל מוכן באופן דחקאי "לתת לה הכל", מלדאוג לה לשמלה יפה, לאסוף אותה מהכלא ואפילו מספר מנתחים פלסטיים הציעו לדאוג לה להרמת תחת ברזילאית (אם היא תחפוץ בזה, כמובן). כל הסרטונים עלו תחת סאונד של השיר I'M THAT GIRL מהאלבום האחרון של ביונסה, שהפך לחממה לתכנים סביב בלנשרד.

@leboutiquexv1 We got you baby girl just come on it #gypsyrose #newyear #smallbusiness #quinceañera #formaldresses #promdresses #quince ♬ original sound - The Creole Lady

@dannyboyy_

foIIow for the Gypsy Rose reveal

♬ original sound - The Creole Lady

@lololeslil Gotta get a snack first #joke #gypsyrose ♬ original sound - The Creole Lady

"היא גיי אייקון, כולם ציפו שהיא תהיה אומללה ותיעלם", נכתב עליה באחד הסרטונים שהגיע למאות אלפי עיניים. "איזה בן אדם מרתק ושובה היא, אני מוקסמת, אובססיבית ומרותקת", נכתב על ידי יוצרת אחרת באפליקציה, ועוד אלפי סרטונים הכתירו את בלנשרד כדמות אייקונית, ולא פחות ממלכה.

@derryqueenhaha we love you Gypsy #fyp #viral ♬ I'M THAT GIRL - Beyoncé

@ruthcoddsnotdead

Yes i am aware i look like Joey King

♬ Margaret - Lana Del Rey

ההאשטג #gypsyrose הצליח לצבור עד כה למעלה מ-4.5 מיליארד צפיות, וההאשטג #gypsyroseblanchard זכה גם הוא ל-2.8 מיליארד צפיות. במקביל נכסיה הדיגיטליים של רוז צברו למעלה מ-17 מיליון עוקבים עד כה, כאשר רק בעמוד הטיקטוק שלה היא דוהרת לכיוון ה-10 מיליון עוקבים (ולפי קצב הצמיחה של העוקבים שלה, כנראה שזה יגיע מאוד בקרוב) ובאינסטגרם יש לה יותר מ-8 מיליון עוקבים. כל אחד מהסרטונים שהעלתה עד כה צבר מיליוני צפיות.

@gypsyroseblanchard727 The evolution of my life #ThePrisonConfessionsOfGypsyRoseBlanchar @LifetimeTV ♬ Bejeweled - Taylor Swift

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Gypsy-Rose Blanchard-Anderson‎‏ (@‏‎gypsyrose_a_blanchard‎‏)‎‏

פרסומה המפתיע של בלנשרד הצליח לחמם את לבם של הקהל שכבר פיתח אובססיה לפרסונה, אך בקרב גולשים אחרים עלתה השאלה בעקבות פרסומה: "האם יש גבול לכמה שאפשר להיות אובססיבי לילדה שעברה טראומה?"

"אין מצב שאני היחידה שחושבת שהאובססיה לג'יפסי רוז מפחידה ברמות", פרסמה אחת הגולשות בסרטון שצבר כ-200 אלף לייקים. "אני שמח בשבילה, אבל הלו? למה יש צעצוע של ג'יפסי רוז ולמה היא מתארחת בפודקאסטים?", נכתב בתגובות לצד עשרות תגובות שקוראות לאובססיביים להניח לה לנפשה. "היא לא דמות, היא לא טרנד טיקטוק, היא לא סיפור של פשע אמיתי. היא הייתה ילדה שעברה טראומה, והיא לא הצעצוע שלכם או מושא לצחוק", נכתב בסרטון אחר שגם זכה לאהדה.

@leilalyonsss #gypsyrose ♬ original sound - The Creole Lady

@femcelvictim_ #gypsyrose #radfem #gypsyroseblanchard #truecrimetiktok ♬ original sound - ☆

עושה רושם שהקהל התאהב באסירה לשעבר ושהיא לא הולכת להיעלם מהעיניים שלנו ומעמוד הפור-יו בקרוב, ושהשיח סביב ג'יפסי רוז בלנשרד לא הולך לדעוך בקרוב, ומה שבטוח זה שהקהל הולך להישאר דרוך למסכים כדי לצפות בכל צעד שלה. תוכנית ריאליטי? פודקאסט? ספר חדש? עם קהל-כת כמו שבלנשרד פיתחה, כנראה שהכול אפשרי.