אפל שוב תפתיע את כולם? על פי דיווח בבלומברג, החברה מנסה לחבור לגוגל לטובת עסקת ענק שתכניס את ה-Gemini AI, מנוע הבינה המלאכותית של גוגל, למערכת ההפעלה של האייפון. עסקה כזאת תציב את גוגל בעמדת שליטה, שכן לחברה יש כבר עסקה עם אפל כספקית מנועי החיפוש המועדפת באייפון עבור דפדפן ספארי.

גורמים המעורים בנושא מסרו שאפל מעוניינת להעניק רישיון לטכנולוגיית הבינה המלאכותית של גוגל ולהציג פיצ'רים המשתמשים בבינה מלאכותית בעדכוני iOS בהמשך השנה. לצד זאת, החברה גם קיימה דיונים עם OpenAI כדי להשתמש במודלים של GPT, כך נכתב בבלומברג.

אפל נשארה מאחור בנושא הבינה המלאכותית, ויש לחץ גדול על החברה להדביק את הפער מהמתחרים כמו OpenAI, מיקרוסופט, Anthropic ואפילו גוגל. בפברואר אמר מנכ"ל אפל, טים קוק, כי החברה תציג תכונות Gen-AI "בהמשך השנה".

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Bloomberg Business‎‏ (@‏‎bloombergbusiness‎‏)‎‏

רשימת המשרות הפתוחות של החברה בשנה שעברה העלתה כי אפל עובדת על מספר כלים פנימיים וחיצוניים המופעלים על ידי בינה מלאכותית גנרטיבית. עם זאת, הדיווח על עסקת AI עם צד שלישי רומזת שאפל לא התקדמה בנושא כצפוי.

למרות הדיווח על שיתוף פעולה עם גוגל, ייתכן שאפל כן תשחרר מודלים שיפעילו חלק מהתכונות בעדכון ה-iOS 18 - שצפוי להיות מוכרז בכנס המפתחים העולמי (WWDC) שיתקיים בסביבות חודש יוני. כאמור, החברה בוחנת שיתוף פעולה עם ספק חיצוני בנוסף לשימושי בינה מלאכותית כמו יצירת תמונות ועזרה למשתמשים בכתיבה.

נזכיר שלגוגל היו לא מעט בעיות עם ג'מיני לאחרונה. בחודש שעבר נאלצה החברה להשהות את תכונת יצירת התמונות שלה לאחר שהמודל יצר תמונות עם אי דיוקים היסטוריים, בלשון המעטה, אשר כללו לדוגמה חיילים נאצים אפריקאיים ואסייאתים. מאוחר יותר, מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי, אמר כי התוצרים של ג'מיני היו "בלתי מקובלים לחלוטין". בשבוע שעבר גוגל אמרה שהיא חוסמת שאילתות הקשורות לבחירות בארה"ב ברחבי העולם, אבל האתר TechCrunch מצא שמשתמשים יכולים לעקוף את ההגבלות הללו על ידי הצגת שגיאות הקלדה לכמה שאילתות.

למרות הכשלים הללו, לגוגל יש יתרון בהשקת תכונות הקשורות לסמארטפון. מוקדם יותר השנה, החברה שיתפה פעולה עם סמסונג כדי להציג תכונות בינה מלאכותית המופעלות על ידי ג'מיני בסדרת המכשירים של גלקסי S24. ענקית החיפוש השיקה גם את התכונות הללו בסדרת הפיקסלים שלה.

במידה ועסקה כזאת תצליח, גוגל תוסיף למאגר הג'מיני מעל ל-2 מיליארד אייפונים ברחבי העולם ובכך תעשה צעד גדול בתחרות מלכי הבינה המלאכותית.

גם גוגל וגם אפל סירבו להגיב לדיווח באתר בלומברג.