לארי קינג בתוכנית החדשה שלו (צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL)
לארי קינג | צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL

איש התקשורת האמריקאי לארי קינג מקים את לשכת המסחר ישראל־עמק הסיליקון ביחד עם שותפו ניב יעקובי, איש עסקים ישראלי־אמריקאי המנהל חלק מעסקיו של קינג, ובשיתוף הטכניון.

מטרת הלשכה היא לחזק את הקשרים בין שני אזורי היזמות והטכנולוגיה, בישראל ובקליפורניה. בהודעה שבישרה על הקמת הלשכה נמסר כי היא תפעל "לגרום לחברות רב־לאומיות להפנות תקציבים ולפתוח מרכזי מחקר ופיתוח בישראל. כמו כן, היא תסייע לסטארט־אפים ישראלים לצאת לשווקים העולמיים".

נשיאי הלשכה יהיו קינג ופרופ' פרץ לביא, נשיא הטכניון. יעקובי ישמש יו"ר הלשכה. בקרוב תפעל הלשכה לגיוס עובדים נוספים.

מהטכניון נמסר כי לביא נענה לפנייתו של קינג לסייע להידוק הקשר בין חברות בעמק הסיליקון לחברות ישראליות. לדברי יעקובי, תפקידו של לביא יהיה לפעול להקמת מוסד ייעוץ וסיוע לחברות הסטארט־אפ, והוא יקבע את האסטרטגיה של הלשכה בהתאם לצורכי תעשיית ההיי־טק בישראל.

הלשכה תפעל כחברה לתועלת הציבור ללא כוונות רווח, ובכוונתה לקיים אירועים לחיזוק הקשר בין עמק הסיליקון לישראל. ב–26 בפברואר יתקיים בתל אביב אירוע להשקת הלשכה, ולאחר מכן יערך גם אירוע באוניברסיטת סטנפורד בעמק הסיליקון. קינג יממן את פעילות הלשכה מכיסו בתקציב של יותר מ–2 מיליון שקל. הלשכה תמוקם בעמק הסיליקון, ויהיו לה נציגויות בישראל ובלוס אנג'לס.

"קינג פועל בלשכה ומשתתף במימונה בשל היותו יהודי חם, ידיד אמת של ישראל. לארי מודע לכך שתעשיית ההיי־טק חשובה כמו אוויר לנשימה לכלכלה הישראלית, ולכן החליט בנוסף להשקעתו להשתתף באופן פעיל ולפתוח את הדלתות אל מול ראשי ובעלי חברות הענק בעמק הסיליקון", אמר יעקובי. "לקינג אין כיום השקעות בחברות היי־טק ישראליות, אבל בכוונתי כנשיא החברה להגיע במארס עם הצוות שלי לישראל ולבחון השקעות כאלה בחיוב".

>> לידיעה המקורית באתר TheMarker

וגם:
>> מייסד נסט שנמכרה לגוגל: "הסיפורים על הבית החכם - בולשיט"
>> בידי 85 אנשים מרוכז עושר השווה לזה של מחצית אוכלוסיית העולם