מאז סרטוני הטיקטוק על המכתב של בן לאדן וטרנד קריאת הקוראן ע"י אמריקאים, נראה שלא היה טרנד מטופש ברשתות החברתיות כמו הטרנד שהגיע לקראת חג המולד - הטענה כי "ישו היה פלסטיני". נראה שכל מי שמזדהה עם תרבות ה-Woke החליט שמי שייסד את הנצרות הוא לא יהודי אלא פלסטיני, או לפחות יהודי מבחינה דתית - אבל פלסטיני מבחינה אתנית.

@birdy.blossom (I am not celebrating Christmas this year- and frankly, I don’t think I’ll be celebrating it again even WHEN the occupation ends.) . . . #queer #trans #nonbinary #autistic #adhd #disabled #artist #handmadejewelry #christmas ♬ original sound - Aurora Bird (Birdy)

בחיפוש פשוט בטיקטוק, טוויטר או אינסטגרם תוכלו למצוא אין-סוף סרטונים, פוסטים וציוצים שטוענים שמכיוון שישו נולד בישראל, "שטח השייך לפלסטינים" לפי אותם גולשים, הרי הוא בעצם פלסטיני ממוצא יהודי. 

@sammyobeidthem Forgive me for the accuracy on this one #christmas #palestine #freepalestine #standupcomedy #peace ♬ original sound - Sammy Obeid

אחד הציוצים הראשונים בנושא היו של גולש בשם @DrKarimWafa, שמגדיר את עצמו כמשורר פלסטיני. הוא כתב את הציוץ: "תזכרו כשאתם חוגגים את כריסמס שישו היה פלסטיני" כבר ב-17 לדצמבר, והגיע למיליוני גולשים בחשיפתו.

המציאות היא כמובן שונה, למקרה שזה לא היה ברור, והשם "פלסטין" לא היה קיים לפני 2023 שנים. אפילו בברית החדשה כתוב שישו נולד בבית לחם שביהודה וכמובן היה יהודי. אף שהעובדות האלה ידועות מאז ומתמיד, נראה שיש אפילו כמרים שטוענים אחרת.

אחד מהם הוא הכומר אדוארד בק, אשר התראיין ל-CNN ודיבר על הסבל שנוצר בעקבות המלחמה באזור. בק ענה: "מה שאני כל כך מופתע ממנו הוא שהסיפור של חג המולד עוסק ביהודי פלסטיני - באיזו תדירות אתה מוצא את המילים האלה ביחד? יהודי פלסטיני שנולד בתקופה שבה ארצו הייתה כבושה, נכון? הם לא יכולים למצוא לאמא מקום אפילו ללדת. הם חסרי בית. בסופו של דבר הם צריכים לברוח כפליטים למצרים, לא פחות. זאת אומרת, אתה לא יכול להמציא את ההקבלות למצבנו בעולם כיום".

הדברים המקוממים של איש הדת הנוצרי גררו הרבה תלונות נגד רשת החדשות. העיתונאית היהודייה קרול מרקוביץ', פובליציסטית בניו יורק פוסט, כתבה: "זה שגוי וכל כך מביך". חוסין עבדול חוסין, ממכון המחקר Foundation for Defense of Democracies, כתב: "כי אתם יודעים איך בספר הבשורה על פי מתי אמר ישו 'לא נשלחתי, אלא אל הצאן האבוד של בית ישראל', כשכתוב 'ישראל', ישו התכוון לפלסטין. האב בק חייב להפסיק לצפות באל-ג'זירה ולהתחיל לקרוא את הברית החדשה".

בעקבות השיח משרד החוץ נאלץ לעלות סרטון בעמודים הרשמיים של מדינת ישראל עם אנימציה שמסבירה כי ישו היה יהודי והאיסלאם עוד לא היה קיים בזמן שבו הוא נולד, אלא נוסד 600 שנה לאחר מכן. הסרטון עצמו זכה לחשיפה גדולה מאוד של מעל 16 מיליון גולשים רק בטוויטר.

אתמול גם שודר מערכון בארץ נהדרת המתייחס בדיוק לנושא וכבר הופך לויראלי בשלל הרשתות החברתיות ובו נראים 2 תלמידים מברקלי והשחקן ברט גלמן, אשר מגלמים את שלושת האמגושים, שלושה מלכים שהגיעו לבית לחם כדי לסגוד לישו.

זה לא הניכוס התרבותי היחיד שמתנגדי ישראל ניסו לעשות לנו. ברשתות הסתובבו תמונות ישנות בשחור לבן של מדינת ישראל והוצגו בתור חלק "ממדינת פלסטין". זאת למרות שכל ישראלי יכול לזהות את קו החוף של תל אביב או את רחוב שלומציון המלכה בירושלים, גם אם הם צולמו עוד לפני הקמת המדינה.

יש לציין כי הגולשים הישראלים שעוסקים בהסברה עושים עבודה מעולה בלהפריך את הטענות המגוחכות האלה ומסבירים את הנקודות הגיאוגרפיות ודואגים גם להערות גולשים לאותם ציוצים. למרות זאת, מיליוני משתמשים נחשפים לשקרים האלה.

מאז נראה ש"הפיד היהודי" החליט לעשות ניכוס תרבותי לניכוס התרבות נגד היהודים והחל לצחוק על הטרנד של "פלוני היה פלסטיני". ברשת תמצאו המון דוגמאות משעשעות על דמויות היסטוריות ואירועים מוכרים לעולם בתור "פלסטינים". למשל אחוז היהודים שזכו בפרסי נובל "הופכים לפלסטינים", המדענים הגדולים כמו איינשטיין היו פלסטינים, הנחיתה על הירח בוצעה בידי פלסטינים ועוד רבים וטובים.

למרות שייתכן שלא כולם יבינו שמדובר באירוניה, הצפה של הנושא היא גם סוג של אסטרטגיה ואם אפשר שתהיה כמה שיותר מגוחכת. אז מה יהיה הטרנד הבא נגד ישראל? רק הזמן יגלה.