היוטיובר המצליח בעולם, MrBeast, שוב עולה לכותרות. ג'ימי דונלדסון חגג אתמול יום הולדת 25, ומה יותר טבעי מאשר לעלות פוסט באינסטגרם, כשאתה יושב על ספה ישנה מלאה בשטרות של דולרים ומחזיק מזוודת כסף, ולהכריז לעולם שלכבוד החגיגות אתה תעביר עשרת אלפים דולר ל-5 גולשים שישתפו את הפוסט?

בדרך כלל היינו חושדים שמדובר בהונאה, אך MrBeast ידוע בתור יוטיובר שמחלק כסף ומתנות בסרטונים שלו ועומד מאחורי מילותיו ולכן אפשר להאמין שהוא באמת יעשה זאת.

גם אם חשבתם שכדאי לכם לנסות לזכות בכסף של דונלדסון, אולי עדיף שתחשבו שוב. לפוסט יש כמעט 5 מיליון תגובות, נכון לכתיבת שורות אלה, שרובם הם תיוגים (כפי שביקש היוטיובר לאחר שישתפו את הפוסט בסטורי). 

View this post on Instagram

A post shared by MrBeast (@mrbeast)

בעבר דונדלסון עלה לכותרות לאחר שעזר ל-1,000 בני אדם עם ניתוח עיניים פשוט שהחזיר להם את הראייה. גם פה הדעות על דונלדסון היו חלוקות, חלק ראו זאת בעין יפה, אבל היו גם הרבה ביקורות על כך שהוא מנצל אנשים עם לקויות לקידום עצמי.

דונדלסון ראה כמה סרטון ניתוח העיניים הצליח והחליט לעשות אותו דבר עם אנשים חירשים. הוא לקח 1,000 בני אדם שלא שומעים ורכש להם מכשירי שמיעה מותאמים אישית, בנוסף הוא הרעיף עליהם מתנות כמו כרטיסים למשחק כדורסל, הופעה של טיילור סוויפט, אופנוע ים ולחלק הוא פשוט נתן מזוודת כסף עם 10,000 דולר. את הכול הוא כמובן צילם (הפעם בעוד מקומות מחוץ לארה"ב כמו מקסיקו, אינדונזיה, ברזיל ועוד) והציג את האנשים שומעים לראשונה בוידאו מאוד מרגש. 

גם הפעם הסרטון עורר דיון סוער ברשת, האם MrBeast מנצל אנשים חסרי יכולת כדי לצבור צפיות, לייקים ומנויים לערוץ היוטיוב שלו? בין האנשים שהגנו על היוטיובר נמצא אחד האנשים שעוררו הכי הרבה מחלוקת בשנים האחרונות - אילון מאסק, הבעלים של טוויטר, טסלה, סטארלינק ועוד. מאסק הגיב לציוץ של העיתונאי אד קראסאנסטיין, אשר הגן על היוטיובר, וכתב: "אסור לתקוף אנשים על שהם עושים מעשים טובים. האם זו באמת רק שאלה של כסף כדי להחזיר את השמיעה? אני תמיד מחפש דרכים טובות לתרום כסף, אולי זאת אחת מהן. זה מאוד קשה לתרום כסף אם אתה עושה לטובת האחר, ולא רק מציג את זה בתור מעשה טוב".

נזכיר כי MrBeast הוא היוטיובר המצליח בעולם, בעל יותר מ-150 מיליון מנויים בערוץ העיקרי שלו ועוד כמה עשרות מיליונים בערוצים משניים. הוא הצהיר בעבר שהוא רוצה להשתמש בכסף שהוא מרוויח מהסרטונים שלו לטובת הפקת סרטונים חדשים, לא פעם הוא מחלק באותם קטעים מזומנים או מתנות שהוא קונה בזכות הרווחים שהוא עושה מפרסומות או צפיות בערוץ שלו. בנוסף להשקעה הכספית, היוטיובר משקיע שעות רבות של עבודה על הסרטונים, לקראת שחרור הסרטון האחרון, בו עזר לחירשים, הוא צייץ שעבדו יותר מ-4,000 שעות רק על עריכת הסרטון עצמו (כנראה ע"י עורכים שונים).