האסירים הפלסטינים המשוחררים בעסקת החטופים ממשיכים לייצר פייק ניוז, כך לפחות טוען שירות בתי הסוהר. עהד תמימי היא אחת האסירות המוכרות בישראל, אשר נעצרה בעקבות פוסט מסית שהעלתה לפני חודש בו כתבה: "נשחט אתכם, מה שהיטלר עשה ייחשב לבדיחה".

לאחר שחרורה תמימי התראיינה בערוץ אל-ע'ד וטענה כי האסירות שנשארו בכלא כלואות במצב לא אנושי. "אין להן אוכל או תרופות, ואין על מה לישון. ישנים על הרצפה", היא אמרה. "יש גם עשר אסירות שנעצרו לאחרונה מעזה. הן עזבו את ילדיהן. מצבן היה רע מאוד וכוחות הכיבוש הכו אותן".

בעקבות אותה הצהרה, שב"ס שחרר סרטון של תמימי יוצאת מכותלי הכלא בזמן שהיא מחייכת וכן תמונה של אוכל שהשאירה בתא שלה. לצד זאת כתב: "ביממה האחרונה מופצים סרטונים בהם מופיעה העצורה הפלסטינית עהד תמימי, בהם היא מגוללת עלילה שקרית שלמה על שירות בתי הסוהר ומספרת לכלי תקשורת פלסטינים כי במהלך החזקתה במתקן הכליאה הוענק לה וליתר האסירות יחס משפיל הכולל אלימות מצד הסוהרים, פגיעה בתנאים הבסיסיים אליהם מחויב שב"ס על פי החוק, ביניהם מחוסר במים, אוכל ובגדים, ועינויים חסרי כל בסיס. מצורפות תמונות אותנטיות מהתא בו שהתה בבית הסוהר דמון, בהם היא נראית שלווה ואף מחויכת, בניגוד לעלילה השקרית אותה היא מקדמת על מנת לפגוע בשמה הטוב של מדינת ישראל". 

תומכת הטרור עאהד תמימי נעצרה
תומכת הטרור עאהד תמימי נעצרה

בשב"ס הוסיפו כי: "ניכר שהעצורה זכתה לתנאים הבסיסיים המגיעים לאסירים והאסירות. בסרטון ניתן לראות את רגע שחרורה של האסירה ממתקן הכליאה 'עופר' לצוות הצלב האדום. הטענות בדבר אלימות כלפי העצורה שקריות ומשרתות פרופגנדה פלסטינית שקרית אשר מטרתה לפגוע בשמה הטוב של מדינת ישראל".

בסטורי שגרם לה להיכנס לכלא כתבה "פעילת זכויות האדם": "המסר שלנו לעדרי המתנחלים - מחכים לכם בכל ערי הגדה, מחברון ועד ג'נין. אנחנו נשחט אתכם ואתם תגידו שמה שהיטלר עשה לכם היה בדיחה. נשתה את דמכם ונאכל את הגולגולות שלכם, יאללה קדימה, אנחנו מחכים לכם".

תמונות מהמאסר של עהד תמימי (צילום: שב"ס)
תמונות מהמאסר של עהד תמימי | צילום: שב"ס

לפני פחות מחודש נעצרה תמימי בידי כוחות צה"ל בכפר נבי סאלח. לאחר שפרסמה את התכנים הקשים והמסיתים נגד ישראל, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בירך בזמנו על המעצר, וצייץ: "כל הכבוד לצה"ל ולשאר כוחות הביטחון שעצרו הלילה את המחבלת ו'פעילת זכויות האדם' עהד תמימי מנבי סאלח, שהורשעה בעבר בתקיפת חיילי צה"ל ומאז פרוץ המלחמה מביעה הזדהות ותמיכה בחיות האדם הנאצים ברשתות החברתיות". הוא סיכם: "אפס סובלנות עם מחבלים ועם תומכי טרור! רק ככה!"

מי שהגיש את התלונה נגד תמימי, מנכ"ל "בצלמו" שי גליק, מסר: "אני מברך את כוחות צה"ל שעצרו את עהד תמימי, שהסיתה לרצח יהודים. יחד עם זאת מצער שלקח שישה ימים מאז תלונתי עד למעצרה. אני קורא כעת למצות עימה את הדין ולהשליכה למאסר לשנים רבות ובנוסף עוד היום להוציא צו הריסה לביתה. טרור מנצחים רק ביד ברזל". לפני כ-5 שנים, כשהייתה נערה בת 16, תמימי תועדה מכה חיילים – ונגזרו עליה 8 חודשי מאסר בעקבות כך. כתב האישום שהוגש נגדה ייחס לה עבירת תקיפה נגד חיילים, וכלל אישום בגין 5 אירועים נוספים שבהם תקפה משרתים בכוחות הביטחון באמצעות זריקת אבנים, איומים, הפרעה במילוי תפקידם, הסתה והפרות סדר.