אחד החידושים המרכזיים באייפון 12 היה טכנולוגיית MagSafe, שמאפשרת הטענה אלחוטית בהספק של 15W. כעת, קצת יותר מחודשיים לפני ההשקה הצפויה של מכשירי אייפון 13, עולות שמועות על שדרוגים משמעותיים בטכנולוגיית הטעינה – כולל "טעינה הפוכה", שתאפשר "לשתף סוללה" בין אייפונים.

המדליף המפורסם מקס וויינבאך טוען שאפל תגדיל משמעותית את הסליל המגנטי בגב המכשיר. משמעות הצעד היא ששטח הפנים שמאפשר טעינה יתרחב, פיזור החום יהיה מיטבי יותר – והספק ההטענה יגדל. למעשה, הטמעה של סליל מוגדל עשויה לאפשר לאייפונים לטעון גם מכשירים אחרים, כמו למשל מארז הטעינה של אוזניות איירפודס (AirPods). לא מדובר בפרסום הראשון בנושא; למעשה, מרשומות ה-FCC עולה שיכולת הטעינה ההפוכה קיימת גם בדגמי אייפון 12 – אך היא מוגבלת למוצרי אפל בלבד, והיא חסומה על ידי מערכת ההפעלה. כך או כך, היכולת כבר קיימת במכשירי הדגל מבית אנדרואיד, כך שהיא לא מהפכנית. 

אז מתי יגיעו המכשירים החדשים? לפי כל השמועות, אפל צפויה לחשוף את סדרת אייפון 13 ב-7 או ב-14 בספטמבר - ולהתחיל במכירות כבר בשבוע השלישי של החודש. מלבד צמצום המגרעת (Notch) בראש המכשיר (Notch) והסידור האלכסוני של מערך הצילום האחורי בדגמי הבסיס, אפל צפויה לשלב בדגמי "פרו" ו"פרו מקס" גם מסכים בקצב רענון של 120 הרץ.

השמועות לא נגמרות כאן, כמובן. לפי הדיווח של המדליף הסיני L0vetodream, נפחי הסוללות צפויים לגדול בעשרות אחוזים - ובכך לפתור את אחת הבעית המטרידות בסדרה הנוכחית, בייחוד בדגם "מיני" הקטן.