אפל צפויה להשיק את דגמי אייפון 13 כבר בספטמבר, והשמועות גועשות: אחרי הדיווחים על צמצום משמעותי ברוחב המגרעת (Notch) שבראש המכשיר, כעת נראה שאפל תארגן מחדש את העדשות בדגמי אייפון 13 ואייפון 13 מיני כך שהן ייצרו אלכסון. לצד זאת, הדגמים היקרים יותר – פרו ופרו מקס – צפויים להמשיך בעיצוב המשולש הנוכחי.

הדיווחים עלו לראשונה בבלוג ההודי MySmartPrice, שם נטען כי ההדמיות התקבלו ממקורות אנונימיים בתעשייה; אמנם לא מדובר במקור אמין במיוחד, אך הדיווחים קיבלו חיזוק נוסף בערוץ היוטיוב EverythingApplePro. בסרטון שפורסם לפני יומיים (שישי) בערוץ היוטיוב, שכולל 8 מיליון עוקבים, נחשפו אבות-הטיפוס שמשמשים את חברות האביזרים – והם מאמתים את השמועות הללו.

מלבד הסידור האלכסוני של העדשות בדגם הרגיל ובדגם מיני, בסרטון נטען שהדגמים הבסיסיים לא ישלבו חיישן LiDAR. בנוסף, בכל הדגמים תגדל המסגרת שמכילה את העדשות, ותהפוך ממלבן לריבוע עם קצוות עגולים. למעשה, בדגם 13 פרו מקס העדשות יבלטו ב-3.65 מילימטרים מחוץ למסגרת המכשיר, לעומת 2.79 במכשיר הדגל הנוכחי.

ולא מדובר בשינוי היחיד בגוף המכשיר. לפי ההדמיות, צדו השמאלי של המכשיר יעבור ארגון מחדש: כפתורי השמע והרטט ומגירת הסים יעלו למעלה בשניים עד שלושה מילימטרים בדגמי פרו, ולא פחות משישה מילימטרים בדגם 13 מיני. בנוסף, אנטנת הגלים המילימטריים (mmWave) – שלא נמצאת בדגמים שמשווקים בישראל – התקצרה והתעבתה.

ככל הנראה, שינוי מיקומם של הכפתורים ושל מגירת הסים מתקשרים עם הדיווחים לפיהם אפל החליטה להפוך את רכיב הסים לאינטגרלי בלוח האם של האייפון, כך שיתפנה מקום להגדלת לסוללה ולהטמעת מנגנון קירור חדש. אלה, בתורם, יאפשרו את העלאת קצב הריענון של המסך ל-120 הרץ.