רינה וייסמן התפרסמה ברשתות החברתיות עם סדרת הסרטונים הוויראלית שלה, בה היא שואלת אנשים במה הם עובדים ומה החלום שלהם. וייסמן, מרצה על התפתחות אישית, הגיעה אפילו לראש הממשלה בנימין נתניהו שאמר שהחלום שלו הוא "אחדות בתוכנו והבטחת ביטחוננו", ראש האופוזיציה יאיר לפיד שכבר רוצה נכדים מבניו ליאור ויואב, וכן לפוליטיקאים נוספים כמו אביגדור ליברמן וראש עיריית ירושלים משה ליאון, וכוכבים כמו נועה קירל, אופירה אסייג, איתי לוי, נסרין קדרי, מיכל הקטנה ועוד.

בזמן שהסרטונים של וייסמן היו פחות או יותר קונצנזוס עד לאחרונה והצליחו לצבור קהל עוקבים אדוק ונאמן, בשבוע שעבר היא יצרה סערת רשת כשראיינה את סיימון לבייב, נוכל הטינדר הידוע לשמצה במסגרת סדרת הסרטונים שלה. "מה אתה עושה בחיים?", שאלה וייסמן את לבייב בסרטון שעלה לחשבונות האינסטגרם והטיקטוק שלה. "יזם ואיש עסקים, ומעצבן הרבה מאוד אנשים", ענה לבייב בתגובה לשאלה הקבועה. "למה אתה מעצבן אותם?", שאלה וייסמן, ואילו לבייב ענה בתגובה: "אני דמות מאוד שנויה במחלוקת וכואב להם לראות איך אני חי".

View this post on Instagram

A post shared by Rina Waisman (@rinaawaisman)

"איך אתה חי?", הקשתה וייסמן, ואילו לבייב השיב: "חי את החיים הכי טובים שאפשר". בשלב זה וייסמן חרגה מהפורמט הקבוע של הסרטונים ושאלה שאלה נוספת את לבייב, מהיכן הכסף שהוא מרוויח. "מהעסקים שאני עושה, מפתח אפליקציות היכרויות, מסרטים שעשו עליי ומהשקעות נכונות שעשיתי". ויסמן המשיכה ואף שאלה אותו מה עם "העסק" שבמסגרתו הוא מוציא כסף מבחורות. "הן פגועות", היא אמרה לו, והוא בתגובה ענה: "הן שחקניות שעשו הרבה מאוד כסף". אגב, בתשובה לשאלה השנייה שמרכיבה את הפורמט - מה החלום שלך, ענה לבייב: "להיות ראש ממשלת ישראל".

רינה וייסמן (צילום: שרי עוז)
רינה וייסמן | צילום: שרי עוז

על אף שהראיון היה ביקורתי ביחס לפורמט הקבוע, הוא הצליח לעצבן כאמור לא מעט אנשים. לווייסמן יש כמעט 65 אלף עוקבים בטיקטוק ו-28 אלף עוקבים באינסטגרם, ורבים מהם לא נשארו אדישים לקטע. "את נותנת במה לפושע, נוכל שעקץ אינספור נשים? מה הבא בתור - אנסים? רוצחים? יש שיקולים מעבר ל-15 דקות של רייטינג", כתבה אחת המגיבות, ואילו אחרת הוסיפה: "במקום שתנצלי את החשיפה שלך להעלות דברים כמו חיילים גיבורים שנלחמו להגן עלייך, משפחות חטופים, ילדים מתוקים של מילואימניקים, את מעלה את הנוכל השפל הנרקסיסט. יש גבול לנרקומנים של לייקים וצפיות. חלאס".

בתגובה לביקורת, וייסמן ערכה את הכיתוב בפוסט שליווה את הסרטון והוסיפה: "לכל אלו שמודיעים לי שאתם מורידים עוקב, נמאס לי לרצות אנשים כמוכם. אתם שגרמתם לי להוריד את הסרטון של אייל גולן שאני מעלה בחזרה דרך אגב. אין לי כוח לאנשים כמוכם". בכך התייחסה וייסמן לביקורת שהיא כבר ספגה בעבר, על כך שראיינה את הזמר אייל גולן.

"אני יוצרת תוכן, מי שלא שם לב, אני מראיינת בצורה הכי ניטרלית שיש. אני שואלת סתם מישהו בשוק מחנה יהודה מה הוא עושה בחיים ועד ראש הממשלה ואני נותנת לכם לשפוט ולהגיב. אני לא יכולה לא להעלות סרטון כי יש לכם בעיה עם מישהו. הורדתי בעבר סרטון של אייל גולן והצטערתי על זה", מסרה וייסמן בתגובה לפניית mako בנושא. "שמתי לב שכל שאני יותר מרצה את כולם בחיים שלי, ככה אני יותר הולכת לאיבוד. אם אני מעלה סרטון של ביבי או אייל גולן או סיימון, זה לא אומר שאני נותנת להם גיבוי או מנרמלת אותם, אני פשוט משקפת את המציאות הקיימת. אני במה ניטרלית, אני לא שמה את עצמי במקום של לשפוט ולהעמיד לדין את המרואיינים שלי, אני גם לא נותנת לגיטימציה בזה שאני עושה למישהו סרטון".

וייסמן מבקשת להבהיר שעל אף הנטען, היא עימתה את לבייב עם הטענות נגדו: "אני נכנסתי בסיימון ואמרתי לו שיש בחורות פגועות, אז איך אני נותנת לגיטימציה? אני אף פעם לא מאתגרת את המרואיינים שלי, אבל אותו כן אתגרתי ויצאתי מהעמדה הניטרלית שלי", הבהירה.