"מה אתה עושה בחיים?", "מוכר דגים", "ומה החלום שלך?", "למכור דגים". הסרטון, שבו רינה וייסמן שאלה מוכר דגים בשוק מחנה יהודה בירושלים, התפוצץ בטיקטוק והפך אותה לדמות קבועה ב-For You עבור אנשים רבים. אחרי וייסמן, ירושלמית ומרצה על התפתחות אישית, עוקבים כ-50 אלף איש והסרטונים שהיא פרסמה, שבהם היא שואלת את שתי השאלות הקבועות האלו וחותמת ב-"תודה רבה", צברו יותר מ-4.2 מיליון לייקים.

@rinawaisman

♬ gangstas paradise - favsoundds

בין האנשים המפורסמים שהיא דיברה איתם, אפשר למצוא את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאמר שהחלום שלו הוא "אחדות בתוכנו והבטחת ביטחוננו", ראש האופוזיציה יאיר לפיד שכבר רוצה נכדים מבניו ליאור ויואב, אביגדור ליברמן, נסרין קדרי, אייל קיציס, מיכל הקטנה וגם כוכבי רשת כמו דני בולר, המורה מהטיקטוק ועוד.

@rinawaisman #מההחלוםשלך? ♬ original sound - מה החלום שלך?

בראיון ל-mako מספרת וייסמן שהיא בעלת תואר שני בפסיכולוגיה ותיאטרון, פרסמה שני ספרים באנגלית (How Meditation Empowers You, ו-Dear Mister Bollywood), והחלה בנובמבר האחרון עם סרטוני החלומות שלה: "התחלתי ללכת לשוק מחנה יהודה, וזה ממש התפוצץ עם הסרטון של הדגים שזכה למיליון צפיות", היא מספרת.

איך את מגיעה למפורסמים?

"בקשר לנתניהו, פשוט צעקתי את החלום שלי. פגשתי אנשים שעזרו לי, נתנו לי טלפון של ההוא וההוא, עד שהגעתי אליו. לפיד וליברמן היו בכנס שהזמינו אותי אליו לצלם. כל הסלבס שולחים לי הודעות באינסטגרם, את מוזמנת, ופשוט אני הולכת להשקות. המפורסם שהכי התלהבתי ממנו, אנשים לא אוהבים לשמוע את זה, אבל זה ביבי".

@rinawaisman @המכון הישראלי לדמוקרטיה ♬ original sound - מה החלום שלך?

לדבריה, היא הייתה רוצה לדבר עם שלישיית מה קשור, אבל לא יודעת איפה למצוא אותם. והאם היא מקבלת תשלום? "אני לא מרוויחה כסף מזה. זה כן מוביל לשת"פים, שפה ושם אני מרוויחה כמה אלפי שקלים, אבל לא משהו רציני", מבהירה וייסמן.

@rinawaisman

כנס אלי הורביץ 2023

♬ original sound - מה החלום שלך?

הסרטון הכי ויראלי שצילמה היה עם חיים גוזלי המתאבק, שכמעט זכה לשני מיליון צפיות. "הוא אמר שמה שהוא עושה בחיים זה להרביץ לאנשים וזה החלום שלו – להמשיך להרביץ לאנשים".

@rinawaisman

♬ original sound - מה החלום שלך?

היית רוצה לראיין גם אנשים מחו"ל?

"לא, זה קונספט שעובד בארץ. לא נראה לי שזה קונספט שהיה עובד באמריקה, ואני מארה"ב, גדלתי שם. שם יש קונספט ששואלים, 'מה אתה עושה למחייתך' ו'כמה אתה מרוויח', וזה רץ שם. אם הייתי שואלת בארץ אנשים מה אתה עושה וכמה אתה מרוויח, אז היו מרביצים לי. מה שעובד שם לא עובד פה ולהפך".

רינה וייסמן (צילום: שרי עוז)
רינה וייסמן | צילום: שרי עוז

וייסמן מודה שהייתה רוצה שהסרטונים הוויראליים יביאו אותה להגשמת החלומות שלה – "לעבוד בתקשורת, להיות קריינית, מראיינת, לעשות הרצאות שאנשים יגיעו, כן יקנו את הספר שלי", היא אומרת. "כל אחד צריך להשתמש בכישרונות שלו ולמצוא את הייעוד שלו. שלי זה עם הדיבור שלי, הקול שלי, האמת שלי, המסר שלי שזה חשוב ללכת עם החלומות שלנו".

לדבריה, הרעיון הזה הגיע אחרי המון דברים שעשתה בחיים, שפחות הצליחו. "אחד הרעיונות שלא תפס לפני כמה שנים, הוא שפתחתי ערוץ יוטיוב וראיינתי סלבס על הקשר לאמונה והצלחה. זה היה אחד מאינספור רעיונות שניסיתי ולא הצליחו".