אין כמעט גולש צעיר שלא מכיר את לאינה מוריס; אם לא בשמה, אז בוודאי בדמותה. לפני כעשור, כשנערות ונערי העולם עוד התאבססו על ג'סטין ביבר, צילום מסך שלה מסרטון מעריצים בו היא פוערת עיניים הפך לוויראלי – והיא הפכה לחברה האובססיבית, או באנגלית: overly attached girlfriend. מוריס, שהתגלתה בתור יזמית מפתיעה, הבחינה בבועת ה-NFT המתפתחת – ומכרה אסימון של המם שלה עבור 410 אלף דולר.

נראה שמוריס למדה מקייל קרייבן, שמוכר ברשת הודות למם "בריאן חסר המזל" (Bad Luck Brian), אותו הוא מכר כ-NFT בסכום פעוט יחסית של 36 אלף דולר. נראה שלה היה יותר מזל: ב-2 באפריל, לפני קצת יותר משבוע, מוריס העמידה את ה-NFT למכירה פומבית באפליקציה Foundation, המשמשת לסחר באמנות, והבחינה בסכום המכירה עולה ועולה.

ב-4 באפריל נמכר המם לחברת המולטימדיה 3FMusic עבור 200 מטבעות קריפטו מסוג אתר, ששוויים בעת המכירה עמד על 411 אלף דולר. "אתם משוגעים. תודה לכל מי שהעלה הצעה, ותודה מיוחדת ל-3FMusic. אין לכם מושג איך זה ישנה לי את החיים. אני מתכוונת לזה", צייצה בטוויטר. "אני אסירת תודה ועדיין נדהמת. תודה, אינטרנט". אותה חברה, אגב, רכשה גם את המם של בריאן.

אם פספסתם את כתבת המגזין של NEXTER בנושא, האסימונים חסרי התחליף (NFT) הם אחד הטרנדים החמים ביותר ברשת בימים אלה. המוזיקאית הקנדית גריימס (Grimes), בת הזוג של מנכ"ל ומייסד טסלה אילון מאסק, מכרה לאחרונה תמונות וקטעי וידאו בשווי 6 מיליון דולר; לפני כחודשיים נמכר המם "ניאן קט" עבור כ-600 אלף דולר; ומייסד טוויטר, ג'ק דורסי, מכר את הציוץ הראשון שלו עבור 2.9 מיליון דולר. כל אלה מתגמדים לעומת עסקת NFT הגדולה ביותר אי פעם: האמן הדיגיטלי Beeple מכר יצירה עבור 69 מיליון דולר.