לפני בערך עשר שנים, קייל קרייבן (Kyle Craven) התפרסם ברשת בתור "Bad Luck Brian" (בריאן חסר המזל); קשה לנו להאמין שלא נתקלתם בתמונת ספר המחזור שלו מהתיכון כשהוא מדגמן גשר בשיניים ונראה – איך נאמר זאת – חננה. כעת מסתבר שהוא לא כל כך חסר מזל: בסוף השבוע האחרון הוא הרוויח לא פחות מ-36 אלף דולר עבור מכירת התמונה המקורית בתור NFT (Non-fungible token), או בעברית: "אסימון חסר תחליף".

התמונה הועלתה לרשת בינואר 2012 על ידי החבר הכי טוב שלו, איאן דייויס, ומאז היא התפשטה והפכה לנכס צאן ברזל. 11 שנים אחר כך, נראה שהפדיחה השתלמה: ביום חמישי האחרון, השניים מכרו את התמונה בתור NFT עבור 36,134 דולר בזירת המכירות הדיגיטליות Foundation. במקביל ניתן למצוא למכירה גם את המם המפורסם של החתול הזועף (Grumpy Cat), אך נראה שהוא פחות מבוקש, כשההצעה הגבוהה ביותר עבורו עמדה על כ-1,000 דולר.

האסימונים חסרי התחליף (NFT) הם אחד הטרנדים החמים ביותר ברשת בימים אלה. המוזיקאית הקנדית גריימס (Grimes), בת הזוג של מנכ"ל ומייסד טסלה אילון מאסק, מכרה לאחרונה תמונות וקטעי וידאו בשווי 6 מיליון דולר; בחודש שעבר נמכר המם "ניאן קט" עבור כ-600 אלף דולר; ומייסד טוויטר, ג'ק דורסי, ניסה למכור את הציוץ הראשון שלו עבור 2.5 מיליון דולר. כל אלה מתגמדים לעומת עסקת NFT הגדולה ביותר: ביום חמישי האחרון מכר האמן הדיגיטלי Beeple יצירה עבור 69 מיליון דולר.