"אזעקות נשמעות ברחבי דרום הארץ" - את העדכון הזה ניסו בדובר צה"ל לפרסם ברשת החברתית טוויטר, אתמול בערב אך נחסמו ולא הצליחו. הודעת השגיאה שטוויטר נתנה הייתה: "אופס, כבר אמרת את זה".

דובר צה"ל מעדכן את תושבים ישראל, באמצעות התרעות צבע אדום בטלוויזיה, באתרי החדשות האינטרנט, באפליקציה (שלא תמיד עבדה כמו שצריך), ובאמצעות צפירות באזורים שבהם מזוהים טילים. העדכון ברשתות החברתיות, נועד, בין השאר, לעדכן את העולם על תדירות השיגורים לישראל.

בטוויטר של דובר צה"ל באנגלית תיעדו את החסימה וכתבו  "טוויטר חוסמת אותנו על חזרתיות. זה חוזר על עצמו, אבל זה חשוב. אנא שתפו". זו לא פעם ראשונה שבצה"ל נחסמים ומודיעים על כך. באוגוסט האחרון, רס"ן קרן חג'יוף,  ראש מדור דיגיטל הבינלאומי של צה”ל נתקלה באותה בעיה והורתה לחייליה לעדכן על כך את הגולשים.

בטוויטר חוסמים לא רק ספציפית את צה"ל, ולא רק על עדכוני שיגורי טילים - אלא כל מי שחוזר על עצמו. מדובר באפשרות שמיועדת לחסום ספאם או ציוצים כפולים שנעשו בטעות. בעמודי העזרה של טוויטר מצויין כי אפשר לכתוב ניסוח חדש, וכי החסימה מתרחשת רק אם מצייצים בדיוק את אותו ציוץ. כלומר אפילו ריווח כפול, פסיק במקום אחר, מספור או תוספת של השעה לפני הציוץ תאפשר לעדכן על כל השיגורים, היירוטים והנפילות.