תקלה משונה גורמת לאפליקציית פייסבוק לקרוס אם אתם נכנסים לפרופילים של עיתונאים ופעילים חברתיים ובהם אלדד יניב, ברק כהן, חנה קים, תומר אביטל, ניר גונטז' ואחרים - בעיקר פעילי שמאל.

הארבעה לא נחסמו מפייסבוק וממשיכים לעדכן את החברים והעוקבים שלהם, וכמו כן כניסה לעמודים מאייפון, מהמחשב או מאפליקציית פייסבוק לייט באנדוראיד עובדת כרגיל. מקור התקלה לא ברור, אבל חלקם חושבים שמדובר במתקפה על הפרופילים שלהם. 

מצד שני, בדיונים בפייסבוק שהתקיימו לאחר שהעניין התפרסם, דיווחו גולשים שהתקלה מתרחשת גם אצל גולשים פחות מוכרים, ושאינם פעילים כלל. כלומר סביר להניח שזה באג שפשוט פגע באופן אקראי גם בקבוצה הפעילה הזאת".

פרופיל הפייסבוק של אלדד יניב
פרופיל הפייסבוק של אלדד יניב | צילום: יחסי ציבור

"כבר בלילה קיבלתי פניות ממאות חברים בווטסאפ ובמילים ודרך חברים שלהם במסנג׳ר", אומר יניב ל-Nexter, "מדובר במתקפת סייבר קשה ומורכבת שחוסמת את החברים והעוקבים שלי מלראות את העמוד שלי. אצלי הם לא חסומים וזה לא קשור לפעולה של פייסבוק. התברר לי שמדובר בעוד פעילים חברתיים שנחסמו באופן דומה בשעות האחרונות".

אביטל סיפר ל-Nexter כי תיבת המייל שלו נפרצה. בנוסף הוא מספר כי "כל השבוע גימייל מודיע לי שמנסים לפרוץ לכל תיבת דוא"ל שפתחתי במהלך חיי".

"אין לי שום בעיה להכנס לשום פרופיל, מלבד אלו ששמם צויין כחסום", כתב ניר גונטאז' מהארץ, "עיתונאים, פעילי שמאל, ואקטיביסטים חברתיים (...) זו יכולה להיות רק תקלה, אבל זו תקלה מאוד מיוחדת".

עדכון 16:47: מפייסבוק נמסר בתגובה "אנו בודקים את הנושא".