מפת מצלמות המעקב בראשון לציון
קליק למפה האינטראקטיבית

אם אתם גרים בראשון לציון, או רק עוברים בה, סביר להניח שמישהו עוקב אחריכם ומצלם אתכם. כבר לפני שנה החלה עיריית ראשון לציון בפרויקט עצום מימדים, הגדול ביותר מסוגו במדינת ישראל, להציב כאלף מצלמות מעקב אחרי תושבים. מצלמות האבטחה הללו, מנותבות אל חדר בקרה גדול ובו מנטרים בעיות ומחפשים אחר פשעים ועבירות קלות.

אם אתם תוהים האם מצלמה מכוונת אליכם בכם ברגע זה, אתם יכולים לברר את זה בדיוק באתר חדש שחושף את כל מצלמות המעקב בעיר. המידע, שהיה עד כה שמור, נחשף לראשונה על גבי המפה האינטראקטיבית הזו. כל תושב יכול להיכנס ולראות איפה בדיוק מוצבות מצלמות בקרבתו, ואיפה מתוכננות להיות מוצבות המצלמות הנוספות. המפה יכולה לתת קצת פרספקטיבה על הפרויקט, שצובע את כל ראשון בנקודות מפות של מצלמות אבטחה.

בואו להיות החברים של נקסטר בפייסבוק

"זה פרויקט האבטחה העירוני הכי גדול בישראל - אלף מצלמות. והעירייה לא משתפת את הציבור במידע לגביו". אומר דוד ענבר, האחראי על הפרויקט. ענבר הוא נציג המפלגה הפיראטית בראשון לציון, ואקטיביסט עירוני. "העירייה בעיקר מנסה להפחיד את התושבים. הם לא מספקים נקודות בעד או נגד, כל מה שהם עושים זה אומרים שהפרויקט יעניק לתושבים תחושת ביטחון".

לטענתו של ענבר, ישנן הרבה יותר מידי שאלות פתוחות לגבי הפרויקט המאסיבי, שאינן נענות על ידי העירייה - עלויות הפרויקט לא ידועות, האם מידע על התושבים שמצולם נשמר במערכת של העירייה, האם מופעלות אפליקציות נוספות לזיהוי פנים ועוד.

"אחת מחברות המועצה העלתה הצעה לצלם את הישיבות ולהעלותן ליוטיוב", מספר ענבר, "כמובן שההצעה הזאת נפלה, וזה בעיניי הנקודה החשובה - לצלם אותי הם יכולים בכל פינה בכל רחוב, אבל לצלם את הפעילות הציבורית שלהם הם לא מוכנים.

האתר החדש הוא חלק מפרויקט מתמשך של מפלגת הפיראטים בראשון להפוך את המידע בעיר לנגיד ופתוח יותר עבור התושבים. בעצומה שלהם תוכלו לקרוא מידע נוסף בעניין.

תגובת העירייה לא התקבלה עד לפרסום הכתבה.

 >> הסוד מאחורי הלהיטים הגדולים של ניקי מינאז' נחשף והוא ענק