אילוסטרציה  (צילום: Thinkstock)
המתקפה בשיאה | צילום: Thinkstock

הלילה (א') החלה מתקפת מניעת שירות מבוזרת (DDoS) על אתרי בנקים ואתרי ממשלה. אתר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כנראה הופל, ואינו מגיב לבקשות.

על פי אור ניר, מומחה אבטחה מחברת Comsec, אתרים המתמחים בהתקפות מניעת שירות מועמסים ברגעים אלה עד לקצה גבול היכולת, ומתקיפים שורה של אתרי ממשל ובנקים בישראל.

בין האתרים המותקפים בשעה זו: משרד הדתות, צה"ל, לשכת הפרסום הממשלתית, משרד הביטחון, אתר משרד ראש הממשלה, אתר בתי המשפט ומשרד החוץ. כאמור, האתר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כנראה נפל קורבן למתקפות, ואינו משיב לבקשות. עוד הותקף האתר של משרד החוץ.

בואו לפייסבוק שלנו

אתרי ממשלה שהותקפו
אתרי ממשלה מותקפים בצורה חסרת תקדים

כרגע נראה כי מרבית האתרים המותקפים מתמודדים עם התקיפה, והם עדיין זמינים.

המתקפה היא חלק מ-,Operation Israel כינוי למתקפה כוללת על אתרי אינטרנט במרחב הקיברנטי הישראלי, אשר מתוכננת היום, יום ראשון וערב יום השואה (יש לשער כי התזמון איננו מקרי). המתקפה, מבוצעת בידי קבוצות האקרים שונות, אשר הקשר ביניהן רופף, חלקן מזוהות עם המאבק הפלסטיני ומטרתה, לכאורה, למחות על הכיבוש הישראלי ופגיעה בזכויות אדם בשטחים. הקבוצות מזהות עצמם עם ארגון ההאקטיביזם האנרכיסטי העולמי, אנונימוס, אך כך גם קבוצות רבות אחרות.

לא ברור אם קבוצות ההאקרים המוסלמיות ממדינות כמו טורקיה, אינדונזיה, מרוקו ועוד יצליחו לסחוף אחריהן האקרים פעילים (המכונים גם האקטיביסטיים, הלחם של האקרים ואקטיביסטיים) ממדינות אירופה ומדינות אחרות בהן יש אוכלוסיה בעלת יחס נייטרלי או אוהד יותר לישראל.

בגופים הלאומיים העוסקים בהתגוננות ומניעה של מתקפות סייבר, כבר ערוכים לקראת המתקפה, על אף מה שנראה כרגע כמתקפה משמעותית יותר.

מוקדם יותר היום, הותקפו אתרים ישראליים שונים, ופניהם הושחתו. האקרים ישראליים תקפו בתגובה ל"מבצע" אתרים המקושרים למתקפה ובראשם אתר OpIsrael.