קים קרדשיאן, גרסת האימוג'י (איור: Yung Jake)
גרסת האימוג'י של קים קרדשיאן | איור: Yung Jake

מאיזלו אימוג'י מורכבת קים קרדשיאן? מה עם מיילי סיירוס? וג'רי סיינפלד? את התשובות מספק האמן והראפר יונג ג'ייק, שהשתמש בימים האחרונים בשירות בשם Emoji.ink, המאפשר ליצור ציורים המורכבים מאימוג'ים שונים, כדי לצייר כמה סלבס בינלאומיים. התוצאות די מפעימות.

גם לכם מפריעים כל הסמארטפונים הלא מושתקים בקולנוע? פטנט חדש של מיקרוסופט ינסה לפתור את הבעיה על ידי השתקת המכשיר באופן אוטומטי כאשר הוא מזהה דרך החיישנים השונים שהמשתמש נמצא בקולנוע או במיטה. נגד אלה שיוזמים שיחות בקולנוע כדי להשמיע לחברים את סוף הסרט זה כנראה לא יעזור.

כולנו מרגישים לפעמים קצת חלשים ומתפללים לדמות חזקה וסמכותית שתעמוד לצידנו ותגן עלינו מאנשים שממררים את חיינו. החברה היפנית Suidobashi Heavy Industries הגשימה את הפנטזיה הזו בעזרת אחת הרעיונות הנפוצים בעולם הפנטזיה - רובוט ענק בגובה כפול (וקצת יותר) מזה של אדם עליו ניתן לשלוט מתוך תא טייס באזור החזה או מאמצעי שליטה אלחוטי כמו שלט ייעודי או אפליקציה. יחידה אחת של הרובוט מוצעת עתה למכירה באתר אמזון יפן - למי שמוכן להשקיע בצעצוע שיורה מים מיליון דולר.

 

פייסבוק החלה בימים האחרונים בניסוי מעניין: תמלול הודעות קוליות. הניסוי מאפשר למשמתשי אפליקציית Messenger שלה לקרוא את תוכנן של הודעות קוליות ששלחו אליהם חברים. עם זאת, כרגע הניסוי זמין למעט מאוד משתמשים ולא ידוע האם ומתי יהיה זמין לכולם ובאילו שפות.

טוויטר שוב נכנעת למשטר הטורקי: החברה מחקה ציוצים מחשבון של עיתון טורקי בשם BirGün Gazetesi, לאחר שביום חמישי איים בית משפט במדינה כי אם לא תצנזר החברה את התכנים תיחסם לחחלוטין הגישה לרשת החברתית בטורקיה. הציוצים השנויים במחלוקת של עיתון השמאל עסקו בדיווחים על פשיטה צבאית-משטרתית שאירעה במדינה לפני כשנה. המדינה טענה כי הדיווחים, לפיהם השיירה עליה פשטו הרשויות, הובילה נשק למורדים בסוריה, מזיקים לבטחון המדינה.