גוגל מציעה לגולשי יהודה ושומרון את גוגל פלסטין
האם תרצה לעבור לגלוש דרך google.ps?

תושבי יהודה ושומרון שגלשו באינטרנט בימים האחרונים הופתעו לקבל הודעות בעברית מגוגל, שמציעות להם לעבור לגלישה דרך אתר גוגל הפלשתינאי בעל הסיומת google.ps, במקום הישראלי google.co.il.

הפורום המשפטי למען ארץ ישראל קיבל השבוע פניות זועמות מצד מתנחלים המתגוררים באזור גוש עציון, שטוענים כי "הוטרדו על ידי חברת גוגל", לאחר שזו פנתה אליהם בהצעה לגלוש באתר גוגל הפלשתינאי.

בואו לפייסבוק של נקסטר

נציין כי ההצעות של גוגל להחלפת החיפוש מגיעות דרך מנגנון אוטומטי שמסתמך על פי המיקום של הגולש. בדף העזרה מסבירים כי המנוע מתאים את עצמו למיקום על מנת למצוא עבור הגולש את החיפושים הרלוונטיים ביותר. 

בתגובה לתלונות, שלח נחי אייל, מנכ"ל הפורום מכתב למנכ"ל גוגל העולמית, בו הוא דורש "לעצור את ההטרדות", אייל כתב: "מצער שחברת גוגל שהינה חברה עסקית ולא גוף פוליטי קובעת כי תושבי יו"ש משתייכים לרשות הפלסטינית ומטרידה גולשים בעברית בהצעות לעבור לגלישה בדפדפן הפלשתינאי", ודרש "גולשים בעברית אינם זקוקים להודעה זו ואנו מבקשים מכם להסיר אותה בנוסחה בעברית".

הבוקר אמר אייל ל-NEXTER: "מדובר בנקיטת עמדה פוליטית של חברה מסחרית. זה לא ראוי, פוגעני ומעליב ואין להם שום סיבה להתערב בנושאים שנויים במחלוקת".

*תגובת מייתן טיילר, דובר גוגל העולמית: "אנחנו מנסים ליצור את החוויה הטובה ביותר עבור כלל המשתמשים".

>> רשמית: גוגל מכירה בפלסטין