גוגל כרום
המוזיקה כבר לא תשגע אתכם

הגרסה היציבה החדשה של כרום, 32 במספר, זמינה כעת להורדה למשתמשי חלונות, מק ולינוקס. כמו שראינו בגרסת הבטא, היא מכילה כמה וכמה פיצ’רים משמחים במיוחד, בראשם זה שיתריע על אתרים שמנגנים קבצי אודיו בלי לבקש רשות.

שיהיה פה שקט!

כל אחד שנוהג לפתוח כמה וכמה טאבים בעת הגלישה יודע כמה מעצבן לשמוע באוזן פתאום בליל של קולות, בלי לדעת בדיוק מאיפה מגיע כל אחד. במקום לגלוש בנחת, או לגשת לעבודה, צריך עכשיו לעבור טאב אחר טאב ולחפש את האודיו הסורר, אותו כלל לא התכוונתם לפתוח.

המשמעות כעת היא לא שהאודיו יושתק אוטומטית, בשביל זה יש תוספים, אבל בכל פעם בה ייפתח אצלכם טאב המנגן קבצי אודיו, יופיע בכותרת שלו אייקון קטן של רמקול, וכך, במקום לחפש את הטאב הסורר תוכלו לאתר אותו מיידית. באופן דומה יופיע אייקון של כפתור אדום מקליט בכל טאב בו נעשה שימוש במצלמת הרשת שלכם, ואייקון קטן של גוגל קאסט בכל פעם בה תשלחו תוכן טאב מסויים לכרומקאסט שלכם.

תכנים זדוניים? לא אצלנו

התרעת האודיו היא אולי הפיצ’ר הבולט ביותר בגרסה החדשה, אבל היא בהחלט לא היחיד. גוגל, שמנסה להרגיע את משתמשיה החרדים לפרטיותם ולבטיחות גלישתם, הדגישה את אופן ההתרעה מפני תכנים זדוניים. כעת, כאשר אי-שם בשרתים של גוגל יחשדו שאתם עומדים להוריד קובץ זדוני כלשהו, היו מוכנים לקבל הודעה בולטת וברורה, המבהירה לכם בדיוק למה ההורדה נחסמה.

וגם:
>> בקרוב נאכל בשר מבלי לפגוע בבעלי החיים
>> סמנו ביומן: 4 תחרויות סטארטאפים שיערכו בקרוב בישראל

ועוד בתחום הגלישה הבטוחה: אחד המאפיינים המעניינים בגרסה החדשה נקרא “משתמשים מפוקחים”, והוא מאפשר לבעלי חשבון הכרום המרכזי ליצור תתי-חשבונות עליהם יוכל לפקח. משמעות הפיקוח היא כי משתמש העל יוכל לחסום גלישה לאתרים מסוימים, ולפקח על פעילות תתי החשבונות באמצעות לוח בקרה חדש.

בשורה טובה נוספת מביאה גוגל למשתמשי חלונות 8 בגרסת המטרו. כעת, יוכלו משתמשים אלה לעשות שימוש בלאונצ’ר של מערכת ההפעלה של כרום ישירות משולחן העבודה, דבר שיקל עליהם את השימוש באפליקציות כרום. למעשה, עושה גוגל שימוש באישור המיוחד שנתנה מיקרוסופט לדפדפנים, במידה והוגדרו כדפדפני ברירת המחדל, המאפשר להם לפעול כמערכת שלמה של אפליקציות. המשמעות היא כי תוכלו “ללכת עם חלונות ולהרגיש עם כרום”. מה תהיה תגובת מיקרוסופט לכך? עוד אין לדעת.

ומה עם תיקוני האבטחה המאפיינים כל גרסה חדשה של הדפדפן? גם פה גוגל לא טמנה ידה בצלחת והוסיפה החברה תיקון אבטחה המפסיק מיידית סנכרון עם חשבון הגוגל של ההאקר הזדוני בכל מקרה בו המותקף לא אישר ידנית את הסנכרון.

>> לכתבה המקורית באתר Geektime