מצלמת הווידיאו MinoHD היא דגם חדש יחסית של Flip, אבל הנתונים הטכניים שלה מעט ירודים ביחס לדגמי פליפ האחרים, הן מבחינת הזיכרון הפנימי (4GB, עד 60 דקות של צילום), והן מבחינת גודל המסך שעל גבי המכשיר (1.5 אינץ' בלבד). שתי התכונות האלה הן גם עקב אכילס של המכשיר, המצוין בפני עצמו. המצלמה מפתיעה בגודלה, או יותר נכון בקוטנה. המראה שלה דומה למכשיר סלולרי קטן, וקלות המשקל מפתיעה. בשילוב העטיפה הפלסטיקית הפשוטה מתקבלת אף תחושה מעט ריקנית ומצועצעת של מכשיר לא איכותי.

אין תמונה
מצלמת וידיאו Flip MinoHD. חתיכה למדי

קלות התפעול

נקודת האור של המצלמה. בימים שבהם גאדג'טים מתפארים באינספור תכונות ויכולות ותפעולם רק הולך ומסתבך, המצלמה הזו עושה להם בית ספר. הכל פשוט ואינטואיטיבי, זמין ומהיר, ואלה בדיוק התכונות החשובות למשתמש הממוצע במצלמות וידיאו. שליפה מהכיס, לחיצה על שני כפתורים, ופחות מארבע שניות לאחר מכן אתם מתעדים את הסצנה.

הממשק כולל מסך קטן, שישה כפתורי מגע ושני כפתורים לחיצים – כפתור הקלטה וכיבוי/הדלקה. תגובת כפתורי המגע טובה ומהירה, אבל החוסר בפידבק בולט, בעיקר בעת צילום (כפתורי הזום יכולים להילחץ בטעות או לגרום לך לתהות אם התקבלה הפקודה).

אין הרבה פונקציות במכשיר, למעט הדברים החשובים - ניגון הסרטונים שבזיכרון, אפשרות למחיקת סרטונים וכמובן צילום תוך שימוש בזום המאוד לא מרשים. על אלו יש שליטה מלאה כבר משימוש ראשון. המסך, כאמור, קטן מדי, והרזולוציה עלובה (176X132). מתוקף כך קשה להתרשם מאיכות הסרטונים או איכות הצילום בהסתכלות דרכו, ויש לחברו למסך גדול יותר.

אינטראקטיביות ואטרקטיביות

בא לכם להשוויץ במצלמה שלכם? הזיזו קלות את הזיז שלצד המכשיר וזרוע USB תקפץ החוצה מחלקו העליון של המכשיר. אין ספק שמדובר בשילוב מצוין של זמינות אינטראקטיבית חכמה. רוצים להעביר את הסרטונים למחשב? בכל מצב תוכלו לשלוף את חיבור ה-USB, להתחבר ולשתף איפה שמתחשק לכם. על המכשיר יש תוכנה פשוטה המותקנת אוטומטית עם החיבור הראשון למחשב. החיסרון היחיד - בחיבור למחשב המכשיר תלוי באוויר ונתמך רק בחיבור ה-USB, ולמרות משקלו המועט זה מפעיל עליו מעט לחץ.

החיבור הזה מתחבר לכל מכשיר עם כניסת USB הנפוץ בטלוויזיות LCD, נגן DVD או מכשיר סטרימר, והמצלמה תקבל יחס של הארד דיסק חיצוני/ דיסק און קי לכל דבר. כך תוכלו לנגן את הקבצים שלכם מיידית. במידה שאין כניסת USB בטלוויזיה או ב-DVD שלכם, יש למצלמה גם יציאת וידיאו/אודיו וכבל מתאים. מדובר ביציאת composite (חיבור אנלוגי) ולא ביציאת HDMI, כך שאם קשה לכם לדחות סיפוקים תוכלו לראות ישירות מהמצלמה את התכנים על המסך הגדול בסלון. הקבצים המתקבלים על הזיכרון הפנימי הם בפורמט MP4 בקידוד וידאו H.264 ואודיו AAC, פורמט נפוץ היוצר קובץ די דחוס. כל דקת צילום תגזול קצת יותר מ-60 מגה מהזיכרון הפנימי. כדאי לפנות מקום במחשב על מנת לאחסן את כמות הסרטונים שתצברו עם כל פינוי מזיכרון המצלמה, בעיקר כי המצלמה הזו מפתה לצלם.

אין תמונה
הכי צעצוע. Flip MinoHD

איכות הצילום

חשוב לציין: איכות הצילום של הפליפ היא HD והחיישן שלה הוא 1/4.5" HD CMOS, אבל הרזולוציה היא 1280x720, מה שאומר שמדובר ב-HD ready בלבד ולא Full HD. המצלמה גם לא כוללת טכנולוגיות שאמורות לשפר את איכות הצילום, וזה מורגש במיוחד בתנאי צילום קצת פחות מטובים, למשל בתאורה ביתית, גם אם לא בשעות הערב, או אם היד שלכם לא יציבה. אבל בתנאים אופטימליים מתקבלת איכות HD טובה, אפילו על מסך ה-LCD בסלון.

נתוני הזום מינימליסטיים (X2 דיגיטלי), כך שעל מנת לתפוס את כל הגוף של האובייקט תצטרכו לתפוס מרחק או להתקרב מספיק.

השורה התחתונה

בסופו של דבר למחיר המצלמה יש השפעה על השאלה אם מדובר במוצר ראוי. בארץ היא עולה 799 שקל (ברשת באג). ברור שלא מדובר פה במתמודד שווה ערך למצלמות ה-HD היקרות, אבל כמוצר זמין לצילום מיידי עבור מי שלא רוצה להסתבך בתפעול ובפרוצדורות, הפליפ היא פתרון מצוין. ואם חברת סיסקו העולמית החליטה לקנות את חברת Flip ב-600 מיליון דולר, מי אנחנו שנתווכח?

>> מה הקשר בין שפנפנת פלייבוי לאייפון? התמונות מדברות בעד עצמן