רמי לוי (צילום: אביב חופי)
הספק הווירטואלי הראשון להשיק שירותי דור רביעי. רמי לוי | צילום: אביב חופי

רשתות הדור הרביעי בסלולר, LTE, היו זמינות עד היום רק ללקוחות שלוש חברות הסלולר הגדולות - אך לא עוד. חברת רמי לוי תקשורת הודיעה אמש כי הגיעה לסיכום מסחרי עם החברה המארחת שלה - פלאפון, וכעת היא יכולה להציע ללקוחותיה שירותי דור 4 סלולריים. המשמעות היא כי לקוחות רמי לוי עם מכשירים תומכים יוכלו ליהנות ממהירות גלישה גבוהה יותר, אם כי יש לציין כי בשלב זה ההבדלים בין רשת דור 3 ל-4 אינם גדולים.

בהודעת החברה נכתב: "אנו מתכבדים להודיע היום כי רמי לוי תקשורת עברה לעידן ה-LTE. החל מהיום לקוחותינו יכולים ליהנות מגלישה ושימוש ברשת דור 4, השימוש ברשת דור 4 נעשה על גבי התשתית של המפעילה המארחת שלנו, חברת פלאפון. בחודשים האחרונים שקדנו רבות על הבאת דור 4 ללקוחותינו, המטרה היא, להביא את ההצעה הטובה ביותר ללקוחותינו, הצעה שמציגה תמחור זול אך יחד עם זאת נותנת את המוצר הטוב ביותר. כזכור, רמי לוי תקשורת מציעה ללקוחותיה חבילת סלולר ללא הגבלה עם חבילת גלישה בנפח 3GB במחיר קבוע לשנה של 39.90 ₪ לחודש". החברה גם החלה למכור שורה של סמארטפונים התומכים בדור הרביעי.

לפי תקנות משרד התקשורת, חברות הסלולר הגדולות חייבות לאפשר לספקיות הווירטואליות המתארחות על הרשתות שלהן גישה לטכנולוגיית הדור הרביעי. עם זאת, בשל העלייה בהיקף הגלישה שהשימוש בדור רביעי גורר בדך כלל, המביא לעלייה בעלויות האירוח, החברות הקטנות חששו עד כה להשיק שירותי דור 4. סביר להניח שעם הזמן יצטרפו לדור 4 גם מפעילות קטנות אחרות כמו Youphone וגולן טלקום.

לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker: