בשבועות הקרובים יקרו שני דברים מעניינים בתחום הסלולר. הראשון - אפל תפחית בייצור יחידות אייפון X, כי היא כנראה הבינה שהוא פחות מסעיר. השני סמסונג תציג את ה-S9 בתערוכת הסלולר בברצלונה והוא יהיה יריית הפתיחה של סמארטפונים נוספים שיוצגו השנה. למה אכפת לכם? זה מוריד את המחירים של דגמים ״ישנים״ אבל טובים - בני שנה בלבד.

אלה הסמארטפונים הכי טובים שיצאו בשנה החולפת, ושהמחירים שלהם ירדו ועדיין צפויים לרדת בשבועות הקרובים. תוכלו להשכיב אלפי שקלים ולרכוש את הדגם החדש, או לנצל את ההזדמנות ולקנות דגם בן שנה או פחות

אייפון X

מכירים. הטענה אלחוטית, זיהוי פנים, אימוג'י שמגיב לפרצוף שלכם. מסך שנראה מעולה. יקר כמו החיים עצמם.
לסקירה המלאה - אייפון X
מחיר: 4,795-4,198 שקלים

גלקסי S8

המעבד הכי חזק שיש מבחינת ביצועים. מצלמה טובה מאוד. מסך טוב עם שוליים ממש ממש צרים. מבחינת מפרט - מהטובים שיש. היום.

לסקירה המלאה - Galaxy S8
מחיר: 2,999 - 2,296 שקלים

גלקסי S9 - ממה שאנחנו יודעים תיקנו את סורק טביעת האצבע שהיה במקום לא נוח, המצלמה "מדומיינת מחדש" שזה אומר כנראה הילוך איטי טוב יותר בוידאו וצילום חד וטוב יותר גם בחושך. אולי איזה פיצ'ר שיזהה מראש מה אתה רוצה לצלם לפני שאתה ידעת. ומצלמת סלפי כפולה, אולי.

LG G6

יש לו מצלמה כפולה, שזה יתרון למי שצריך זום. ומצלמה טובה עם צבעים חדים. יש פיצ'רים נחמדים כמו הערת המסך בהקשה -- נוק נוק ואפשרות לסיסמה שמבוססת על רצף הקשות.
לסקירה המלאה LG G6
מחיר: 2,490 - 1,730 שקלים

אין עדיין הרבה פרטים על ה-G7 ויתכן ש-LG תמתג אותו מחדש תחת שם אחר. אם ללמוד מהשיפורים של סדרת ה-V, אולי יישרו קו עם מתחרות בתחום הבינה המלאכותית כך שהמצלמה תזהה חפצים.

וואווי מייט 10

באופן יחסי, זול יותר מ-LG וסמסונג, ביום שהוא יוצא. בדגם הספציפי הזה יש גם בינה מלאכותית שמזהה חפצים שצילמת - שזה עכשיו רק נחמד ובעתיד אולי יהיו לזה עוד אפליקציות. פיצ׳ר נוסף - אפשרות לחבר בכבל פשוט למסך בשביל להפוך אותו למחשב - כלומר לא רואים מסך מוגדל של טלפון אל מסך מחשב.
לסקירה המלאה - Huawei Mate 10
מחיר:  2,952 - 2,898 שקלים

בדגמים הבאים של וואווי - השמועות מדברות על מצלמה משולשת. למה? בשביל להשוויץ שהם טובים יותר. המשמעות הפרקטית תהיה אולי אפשרויות שונות לזום, מיקוד וצילום בחושך אבל בחיאת, תנו מצלמה אחת טובה ונתפשר על השאר.

מייזו פרו 7

יש לו בעיקר גימיק של מסך אחורי בשביל לקבל התראות כשהמכשיר עם המסך לשולחן, ומצלמה כפולה שבה שתי העדשות משתלבות בשביל ליצור תמונה עשירה יותר.
לסקירה המלאה - Meizu Pro 7
מחיר: 1,388 - 1,379 שקלים

שיאומי מי6

מדובר בסמארטפון לא באותה ליגה עם המכשירים הגדולים, אבל גם המחיר בהתאם, והוא בהחלט מספיק לרובנו. יתרון עצום שלו - רואים בו טוב בשמש יותר ממכשירי דגל יקרים.
לסקירה המלאה - Xiaomi Mi6
מחיר: 1,990 - 1,565 שקלים