אפילו ח"כ שרן השכל מהליכוד השתמשה בפקס יומיים לפני שהחוק נכנס לתוקף. "הייתי צריכה לפקסס פנייה ליועץ המשפטי לממשלה כי הוא עדיין לא הכניס את זה אצלו לתוקף", סיפרה באולפן next רגע לפני שריסקה סופית את המכשיר. וביום שישי האחרון זה קרה, אחרי יותר משנה של מאבק, החוק עבר ועכשיו זה רשמי - נמאס מהפקס

בוא נזכיר, גופים ציבוריים לא יוכלו להכריח אתכם לתקשר ולשלוח מסמכים בפקס, ויהיו חייבים לתת לכם "אמצעי תקשורת דיגיטלי" - כלומר מייל או פניה דרך האתר או האפליקציה שלהם. "אני ממש אשמח שאם צופים שמגיעים למשרדים ולא מאפשרים להם לממש את החוק יפנו אליי ואטפל בזה", מוסיפה ח"כ השכל.

"כשקידמנו את הצעת החוק הזאת הגופים הפרטיים - חברות הביטוח, הבנקים - אמרו שהם בתהליך ויעשו את זה בעצמם. אז אם הם לא עושים את זה אנחנו צריכים להמשיך את המאבק הזה גם אליהם", מוסיפה ח"כ השכל.

על מי החוק חל? משרדי ממשלה, עיריות, תאגידים ששייכים לרשויות (כמו תאגידי המים), בתי חולים, קופות חולים, צה"ל, בתי המשפט, המשטרה, שירותי כבאות, בתי הסהר, בית הנשיא, כנסת, ומשרד מבקר המדינה.

החוק (לקריאה) נולד בעקבות קמפיין "נמאס מהפקס" של next ו-NEXTER וחוקק בכנסת על ידי חברי הכנסת שרן השכל ודוד ביתן מהליכוד. הוא אושר סופית לפני שנה, ונכנס רשמית לתקוף ביום שישי, 26 ביולי. ומה קורה אם מישהו מבקש מכם לשלוח פקס? אתם לא אמורים לעשות את זה. פנו אלינו בפייסבוק ואנחנו ננסה לעזור.