אל תשלחו לי הודעות בענייני עבודה בתוכנות מסרים מיידיים. תוכנות מסרים מיידיים הן כמו שיחת טלפון; הם אומרים "עזוב את כל תשומת הלב ועבור אליי". עכשיו, המלעיזים יאמרו "אתה יכול לכבות את ההתראות אם זה מפריע", וזה בדיוק מה שעשיתי. לכן אני לא מקבל את ההודעות שלכם. כשאתם שולחים הודעה במסר מיידי אתם אומרים לי לעזוב את הכל, את המסמכים שעבדתי עליהם, את השיחה שאני מנהל, הכל צריך להעזב בשקט כי אתם יותר חשובים. האם זה המצב? ככל הנראה לא. אם זה המצב, תתקשרו בבקשה.

אל תשלחו לי הודעות בענייני עבודה בתוכנות מסרים מיידיים. תוכנות מסרים מיידיים לא שומרות היסטוריה בצורה טובה, לא מאפשרות חיפוש, לא מאפשרות תיוג או שורת נושא ולא מאפשרות לי לנהל איתכם דיון. בתור עורך דין אני צריך לשמור את המסמכים שאני מייצר עבורכם, את התשובות לשאלות שביקשתן עליהן ייעוץ משפטי, את המסמכים שהעברתם לי לבדיקה. כשאתם שולחים מסר מיידי אתם מאותתים שאני לא צריך לשמור את ההודעה הזו לעתיד. האם באמת אתם חושבים שמסר מיידי ששלחתם לי בשנת 2018 ישמר אצלי עד שנת 2025? האם אוכל למצוא אותו.

יהונתן קלינגר
יהונתן קלינגר | צילום: גלעד אילוז

אל תשלחו לי הודעות בענייני עבודה בתוכנות מסרים מיידיים. תוכנות מסרים מיידיים יושבות על הטלפון הסלולרי שלכם, לא על המחשב והשרת הארגוני שלכם. כאשר הטלפון אובד, לעיתים אובדת גם השיחה. כשאתם שולחים לי מסר מיידי אתם מאבדים את הרצף הארגוני. יותר מזה, שליחת מסר מיידי לא מאפשרת לשמור על רציפות של התכתובת הארגונית. מה זה אומר? אם אתם סמנכ"ל שיווק בחברה א' ואתם עוברים לחברה ב', אז את הודעות הדואר האלקטרוני שלכם עם המכירות אתם מעבירים למי שיחליף אתכם; מנגד, את הטלפון הסלולרי שלכם עם המסרונים אתם לא. לתוכנות מסרים מיידיים יש גיבוי מוגבל; כשהגיבוי הזה מתמלא אין מה לעשות, והוא גם לא כל יום.

אל תשלחו לי הודעות בענייני עבודה בתוכנות מסרים מיידיים. תוכנות מסרים מיידיים מאפשרות למי שיושב באמצע ביננו לקרוא את תוכן התכתובת (לפעמים), וגם אם לא לקרוא את תוכן התכתובת, לדעת שהתכתבנו. על סמך זה שאותה חברה שמחזיקה את תוכנת המסרים יודעת את האינטנסיביות של התקשורת ביננו היא יכולה להסיק שאתם זקוקים לייעוץ משפטי או לדעת מה המצב שבו אתם נמצאים, או להציע לכם פרסומת על סמך המידע הזה. כלומר, כשאתם שולחים לי הודעה במסר מיידי, גם אם היא מוצפנת, אתם מאפשרים לרשת חברתית מסוימת לדעת שאתם נמצאים בצורך מסוים שהופך אתכם לפגיעים.

אל תשלחו לי הודעות בענייני עבודה בתוכנות מסרים מיידיים. תוכנות מסרים מיידיים אומרות שהעבודה שתבקשו לא רצינית. אתם לא מצפים שאני אקח את הטלפון הסלולרי שלי ואענה לכם ברצינות, תוך ניתוח, בדיקה של חומרים. אתם רק רוצים תשומת לב. אף אחד לא יכול להקליד על מקלדת קטנה הודעה רצינית.

אל תשלחו לי הודעות בענייני עבודה בתוכנות מסרים מיידיים. ובמיוחד אל תשלחו לי הודעה קולית. הודעה קולית לא רק אומרת שאני צריך לנזוח את כל הדברים שאני עושה ולעבור אליכם אלא גם שאני צריך לעבור למקום שקט או להפריע לסביבה שלי. אני צריך להאזין להודעה שלכם בצורה שתפריע לאחרים, או בצורה שיוצרת זיהום סביבתי של רעש. זו לא התחשבות.

אל תשלחו לי הודעות בענייני עבודה בתוכנות מסרים מיידיים. ובמיוחד אל תכתבו לי עם אמוג'יז. אמוג'י לא ניתן להבנה; והגם שיש שופטים שחשבו שניתן להבין מתוך איזה אימוג'י מה היתה המשמעות של הצדדים שרצו להתקשר בחוזה; אז לא. אי אפשר להבין מה אתם רוצים.

בבקשה, פשוט אל תשלחו לי הודעות בענייני עבודה בתוכנות מסרים מיידיים.

יהונתן קלינגר הוא עורך דין