אין תמונה
תלמד את האיש לתכנת, והוא לא יהיה רעב לעולם. ליאו גראנד

חסרי הבית, הנאלצים לנהל את חייהם במקומות ציבוריים ברחבי העולם כל אחד מסיבותיו שלו, רגילים לתגובות רבות מעוברים ושבים - החל מאלו שנותנים מטבע קטן, דרך אלו שמביאים איתם כוס קפה חם ועד אלו שמאיימים להזעיק שוטרים. אבל זר שניגש אליך ומציע לך קורס הכשרה מקצועי על חשבון כספו וזמנו - לזה אף אחד לא היה יכול לצפות.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

בשבוע שעבר יצאה לחנויות האפליקציות של גוגל ואפל Trees for Cars ("עצים במקום מכוניות"), אפליקציית "קאר-פולינג" שנוצרה על ידי ליאו גראנד, חסר בית מניו-יורק. האפליקציה מאפשרת למשתמשים להזין את פרטי נסיעתם ולחבר בין אנשים העושים את אותה דרך באותן שעות, במטרה להפחית את מספר המכוניות על הכביש, לחסוך פקקים, דלק וכסף ולתרום לסביבה בהורדת פליטת הפחמן הדו-חמצני.

רעיון הקאר-פולינג אינו חדש, כמובן, אך סיפורו של גראנד הפך את האפליקציה החדשה למעניינת במיוחד: גראנד למד לתכנת בזכות הצעה מוזרה של זר ברחוב. פטריק מק'קונלוג, סטארט-אפיסט בן 24, ניגש אליו בקיץ האחרון והציע לו שתי אפשרויות - 100 דולר במזומן או מחשב נייד זול של גוגל, שלושה ספרי לימוד שפת תכנות ו-16 מפגשי הדרכה של שעה. למרות תגובות ספקניות מאוד מצד הרשת, בחר הראשון באפשרות השנייה, ויצר בעצמו את האפליקציה, שהשניים טוענים שהוא תיכנת ללא עזרה.

מחירה של האפליקציה 99 סנט (3.49 שקל בישראל), וכל הרווחים הולכים היישר אל גראנד, שלא לחוץ להגיע לסכום שיאפשר לו לרכוש דירה אך בהחלט מתכוון להמשיך להשתמש בידע שרכש כדי לשנות את מצבו, בו הוא נתון מאז איבד את משרתו וביתו ב-2011.

גראנד מסביר על האפליקציה שהמציא: