וואווי השיקה לפני מספר רגעים בפריז את P20 – סמארטפון הדגל שלה שהגירסה היקרה יותר שלו כוללת שלוש מצלמות אחוריות.

למה צריך 3? כדי להיות עם מצלמה אחת יותר מהאייפון והגלקסי העדכניים.

וואווי נמצאת במקום השלישי בעולם במכירות - אך בחודשים האחרונים היא מתמודדת עם האשמות מרומזות על ריגול מצד בכירים בשלטון האמריקאי – האשמות שוואווי כופרת בהן. למרות הכחשות החברה, נעצרו מכירות מכשיריה באמריקה הצפונית כמעט לחלוטין.

נחזור ל-P20. כמו באייפון X וכמו באחרים שכבר הספיקו לחקות אותו, גם ב-P20 המסך מגיע ממש עד הקצה העליון של המכשיר, מלבד בחלק האמצעי - שם יש מגרעת לטובת מקום למצלמה ולחיישנים. המגרעת של וואווי צרה בהרבה מזו של האייפון.

גימיק עיצובי נוסף הוא גב בצבעים משולבים, למשל ורוד וזהב. המסך של הגירסה הרגילה הוא בגודל 5.8 אינץ' וגרסת הפרו מגיעה עם מסך 6.1 אינץ' כמעט ללא שוליים, כאשר בשתיהן וואווי טוענת שהמסכים מציגים יותר צבעים ממכשירים אחרים ושאפשר לראות אותם טוב יותר בכל תנאי תאורה.

סורק טביעת האצבע נמצא בתחתית המסגרת ולא בתוך המסך, כפי שנראה בסמארטפונים אחרים בחודשים הקרובים.

מצלמת הסלפי היא ברזולוציה מוגזמת של 24 מגה-פיקסל ומצב פורטרט עם חיישן תלת-מימדי, בדומה לאייפון. לפי וואווי, מדד הצילום החשוב DXO קבע ששתי הגירסאות הן מצלמות הסמארטפון הטובות ביותר (תואר שרק לאחרונה הוענק לסמסונג S9 פלוס).

חיישני המצלמות של וואווי גדולים יותר מאשר בגלקסי ובאייפון, מה שעל הנייר אמור לתת תמונה חדה ואיכותית יותר. אחד מהם הוא ברזולוציה של 40 מגה-פיקסל; אחד הוא בשחור-לבן, מה שאמור לספק תמונות עם טווח דינמי גבוה יותר (ההבדלים בין הצבעים הכהים לבהירים); ויש זום אופטי של עד פי שלושה.

ה-ISO מגיע ל-10,240. זה קרוב יותר למצלמות מקצועיות מאשר לסמארטפונים, ואמור לאפשר צילום מטורף בחושך ללא פלאש, כפי שאפשר לראות בדוגמת הגזר.

ב-P20 יש גם צילום בהילוך איטי בקצב של 960 פריימים לשנייה, שזה מה שיש כבר בגלקסי S9 של סמסונג ובמכשירי אקספריה XZ פרימיום ואקספריה XZ 2 של סוני.

באמצעות בינה מלאכותית הטלפון אמור לזהות 500 סיטואציות ב-19 קטגוריות, ולדעת אם אתם מצלמים חתול, תינוק צוחק, ארוחה וכולי.

וואווי לא סיימה להשוויץ. לטענת החברה יש לה ייצוב תנועה שגם הוא מבוסס על בינה מלאכותית, מה שאומר שהתמונות שלכם לא ייצאו מטושטשות גם אם צולמו בחושך בחשיפה ארוכה, כך לפחות היא מבטיחה. מנכ"ל החברה, ריצ'ארד יו, השווה לכל אורך האירוע את וואווי לאייפון X ולגלקסי S9, כשרגע השיא היה תמונה ברורה של נוף מה-P20 ותמונה כמעט שחורה לחלוטין של הגלקסי S9, שצולמו לפי יו באותם תנאים.

בשלב המאוחר יותר של האירוע זה כבר הפך למוגזם על גבול התמוה, כשוואווי הציגה הקלטות של שתי שיחות, אחת לכאורה מהאייפון שהיו בה הפרעות, ואחת מ-P20 שההפרעות "נוקו" ממנה בזמן אמת על ידי הבינה המלאכותית של המכשיר.

סוללות: 4,000 מיליאמפר/שעה לדגם הפרו, שאמור להספיק לכמעט יממה של שימוש, ו-3,400 מיליאמפר/שעה בדגם הרגיל, שאמור להספיק ל-16-19 שעות של שימוש. הטעינה המהירה אמורה לספק 58 אחוז בחצי שעה. הנה משהו שחשוב לזכור על סוללות: בהרבה מכשירים מבטיחים לנו זמני שימוש מטורפים, ולא תמיד מתחשבים בכמה אנחנו טוחנים את וואטסאפ. יש גם את העניין הזה שהסוללות מתיישנות אחרי כמה חודשי שימוש וכבר לא מגיעות לתנאים האופטימליים.

מחירים: הגרסה הקטנה יותר של המכשיר זמינה באירופה החל מהיום, במחיר של 650 אירו (כ-2,810 שקל) עם 4 גיגה-בייט זיכרון ו-128 גיגה-בייט אחסון. גרסת הפרו תושק ביום שישי הבא (שביעי של פסח), 6 באפריל, במחיר של 900 אירו (כ-3,900 שקל) ל-6 גיגה-בייט זיכרון ו-128 גיגה-בייט אחסון.

טרם ידוע מתי יושקו המכשירים בישראל וכמה יעלו כאן.

הכותב היה אורח וואווי בפריז