באקספיריה XZ פרימיום, הסמארטפון החדש של סוני שהוצג הבוקר (ב') בכנס הסלולר בברצלונה, אפשר לראות סרטים באיכות 4K וב-HDR על מסך של 5.5 אינץ'. מה זה אומר? זה אמור להיות סופר חד, ועם צבעים סופר-חיים. לא בטוח בכלל שתצליחו להבחין בזה במסך בגודל הזה, אבל זה קיים. ויש מספר סרטים של אמזון פריים שמשדורים ברזולוציה הזאת, וגם כמה סרטונים ביוטיוב.

מספר מפוצץ נוסף שסוני השוויצה בו באירוע הוא 1Gbps - גיגה-ביט לשנייה. זו מהירות הורדה, והיא מהירה פי 5 מהאינטרנט הכי מהיר שאתם יכולים לקבל היום מבזק או הוט (200 מגה-ביט לשנייה) - אבל המכשיר של סוני יכול להגיע אליה על גבי רשת סלולרית, שזה בכלל מדהים. להשוואה, הרשתות בארץ בקושי מגרדות היום 100 מגה-ביט, וכנראה לא יתמכו בזמן הקרוב בפי 10 מזה, אבל כנראה בעתיד יהיה אפשר להזרים סרטונים קורעים שמקבלים בוואטסאפ מהר מאי פעם.

ואפרופו סרטונים קורעים, סוני הציגה במצלמה שלה חיישן של 960 פריימים לשניה. זה אומר הילוך סופר-איטי. לשם השוואה, באייפון 7 שיצא בשנה שעברה אפשר להגיע ל-240 פריימים לשנייה בלבד. אז צפו לצילומים רבים של ילדים קופצים לבריכה וכלבים מנערים מעצמם מים בסלואו-מושן. כי משום מה זה מה שכולם מצלמים בהילוך איטי.

כל זה יהיה זמין למכירה החל מהקיץ, אבל עוד קודם לכם יגיעו שלושה דגמים אחרים של החברה: Xperia XZs יציע את אותה מצלמה יוצאת דופן עם מסך בגודל 5.2 אינצ' ויגיע כבר באפריל, ואילו Xperia XA1 ו-XA1 אולטרה יגיעו בחודש מאי, בגדלי מסך של 5 ו-6 אינצ' בהתאמה ורזולוציות 720p ו-1,080p בהתאמה, מצלמה אחורית של 23 מגה-פיקסל ומצלמות קדמיות עם חיישני 8 מגה-פיקסל במכשיר הקטן יותר ו-16 מגה-פיקסל עם ייצוב אופטי בגרסה הגדולה. שניהם יתבססו על מעבדים של MediaTek הסינית, ולא קואלסום האמריקאית.

כהרגלה, סוני הציגה מוצרים שונים שחלקם עדיין ברמת קונספט - כלומר תראו מה אנחנו מסוגלים לפתח. חלקם גם יימכרו לקהל. כך למשל המקרן Xperia Touch, שכבר הוצג על ידי החברה באותה תערוכה לפני שנה, הופך שולחנות וקירות למסכי מגע ותומך באפליקציות אנדרואיד או בפלייסטיישן. ה-Xperia Ear היא אוזניה אלחוטית לחלוטין שנראית קצת כמו מכשיר שמיעה, וגם היא הוצגה בגרסה ראשונית מאוד בשנה שעברה ואמורה להגיע בקרוב.